29.05.2015

Cracovia w Bielsku zapewnia sobie utrzymanie

Już tylko dwa spotkania zostały do końca tego sezonu. Jak okazało się po meczu z Cracovią, będą to mecze o życie i pozostanie w ekstraklasie.
 W zasadzie, pierwsza połowa wielu emocji nie przyniosła, choć gdy pod bramkami coś się działo, to było bardzo groźnie. W drużynie „pasów” najaktywniejszy był szybki Denis Rakels, który raz za razem przebijał się przez szyki obronne naszego zespołu. Nasza drużyna w ofensywie opierała się na Robercie Demjanie, który często cofał się po piłkę do środka boiska. To właśnie ten piłkarz miał w 14 minucie najlepszą okazję do zdobycia gola; z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Iwański, a słowacki napastnik naszego klubu uderzył w słupek. Goście ze stolicy małopolski próbowali się odgryźć strzałami Adama Marciniaka czy Marcina Budzińskiego. Podbeskidzie kilka razy urządziło małe piekło w polu karnym Krzysztofa Pilarza, ale do zdobycia bramki zabrakło szczęścia. Pierwsza część gry zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Druga połowa długo niczym nie różniła się od pierwszej. Obu zespołom na grę w ofensywie brakowało pomysłu, a w grze wiele było niedokładności. To było typowe spotkanie na remis. Jednak Cracovia przypomniała sobie, że trzy punkty zdobyte dzisiaj przy Rychlińskiego, zapewnią utrzymanie w ekstraklasie. Trener Jacek Zieliński w 70 minucie zdecydował się na zmianę, która zupełnie odmieniła losy meczu. Boubacar Dialiba, który zastąpił Erika Jendriska, potrzebował 20 minut aby strzelić trzy gole i zapewnić swojemu zespołowi trzy punkty. Pierwszego gola strzelił po znakomitym podaniu Dariusza Zjawińskiego ze środka pola, wykorzystując sytuację sam na sam z Peskoviciem. Na 2-0 podwyższył szczęśliwie pakując piłkę po zagraniu z prawej strony… Zjawińskiego. Co ciekawe, Zjawiński na boisko także wszedł z ławki, to spotkanie można zatem okrzyknąć mianem meczu zmienników. Na 3-0 czarnoskóry piłkarz Cracovii trafił wykorzystując zespołową akcję swojego zespołu.
TS Podbeskidzie - Cracovia 0-3 (0-0)
Bramki: 72, 78, 80' Boubacar Dialiba
Kartki: 27' Adam Pazio, 53' Pavol Stano - 60' Miroslav Covilo, 67' Deleu
TSP: Michal Pesković - Adam Pazio, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik - Adam Deja, Maciej Iwański (76' Dariusz Kołodziej) - Marek Sokołowski (74' Piotr Malinowski), Bartosz Śpiączka, Damian Chmiel (82' Idrissa Cisse) - Robert Demjan
Cracovia:  Krzysztof Pilarz - Adam Marciniak, Piotr Polczak, Sreten Stretenović, Deleu - Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo - Erik Jendrisek (69' Boubacar Dialiba), Mateusz Cetnarski (61'Dariusz Zjawiński), Denis Rakels (89' Mateusz Wdowiak) - Marcin Budziński