30.05.2015

Dwójka traci punkty

Dziś o godzinie 17:00 rezerwy Podbeskidzia podjęły na własnym terenie GKS Grunwald Ruda Śląska, który do końca musi walczyć o ligowy byt. Od pierwszej minuty mimo dobrego tempa spotkania, dużo gry toczyło się w środkowej strefie boiska. Piłkarze „dwójki” często starali się przedostawać pod pole karne przeciwników, dzięki dużej ilości podań.
Jako pierwsi doskonałą okazję na zdobycie gola mieli bielszczanie. Wtedy to, po widowiskowym zagraniu Artura Lenartowskiego piętką na wolne pole Kamil Jonkisz wyszedł sam na sam z Soldakiem, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Kilka minut później Jonkisz odwdzięczył się kapitalnym zagraniem Lenartowskiemu, niestety dobry strzał naszego zawodnika zdołał obronić bramkarz przyjezdnych. W pierwszej części Podbeskidzie II stworzyło sobie jeszcze kilka wybornych sytuacji na zdobycie bramki lecz uderzenia Zelka, Jonkisza i ponownie Lenartowskiego nie znalazły drogi do siatki Grunwaldu.Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście i już w 50 minucie objęli prowadzenie po szybkim kontrataku, zakończonym celnym strzałem, w wykonaniu Brzozowskiego. Już po kilku chwilach mogliśmy wyrównać, ale kąśliwe uderzenie Chmielewskiego minęło słupek. Rezerwy nadal atakowały i na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadziły do remisu, dzięki bramce Jarosza, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu bramkowym. Niestety w 86 minucie ręką w naszej szesnastce zagrał jeden z Górali i jedenastkę na gola zamienił Szpoton! „Dwójce” już nie udało się wyrównać stanu spotkania i ponieśliśmy porażkę po dobrym meczu.
TS Podbeskidzie II - GKS Grunwald Ruda Śląska 1:2 (0:0)
Bramki: 84' Jarosz -  50' Brzozowski, 86' Szpoton
kartki: Kareta(dwie żółte - czerwona), - Łęcki, Jagodziński,
Podbeskidzie II: Madejski – Kareta, Horoszkiewicz, Jarosz, Mazan – Kuszmider, Felsch, Lenartowski (72' Pielichowski), Bujok – Jonkisz, Zelek (46' Chmielewski)
Ławka: Pieczonka, Pielichowski, Łaciak, Kowaliczek, Chmielewski
Trener: Dariusz Mrózek
Grunwald: Soldak – Kiepura, Szpoton (k), Łęcki, Wolek, Włodarczyk, Jagodziński, Maciongowski, Stanisławski, Kot, Brzozowski
Ławka: Lamilih, Jaskiernia, Szczygieł, Kowalski