05.10.2019

Figiel: Upór i konsekwencja – to nasz styl

Środkowy pomocnik Górali w swoim stylu skomentował mecz z GKS-em Bełchatów i położył akcent na dużo walki w tym spotkaniu.

Rafał Figiel:

W pierwszej połowie musieliśmy grać konsekwentnie i czekać, aż zrobi się więcej miejsca, aby stworzyć dobrą okazję. Wiadomo - czasami nie jest to miłe dla oka, ale to jest sport, nie zawsze wszystko układa się tak jak chcemy. GKS Bełchatów jest dobrym zespołem i konsekwentną grą przed przerwą dobrze utrudniał nam to, co chcieliśmy grać. W drugiej strzeliliśmy szybko pierwszą bramkę, za chwilę dołożyliśmy drugą i wiedzieliśmy, że reszta ułoży się już dobrze. Bardzo fajne było to, że nie zatrzymaliśmy się na wyniku 2:0 i za wszelką cenę chcieliśmy dalej ostrzeliwać rywala. Po czerwonej kartce dla Bełchatowa poczuliśmy, że mamy przewagę. To spotkanie kosztowało nas sporo wysiłku, ale ciężko zapracowaliśmy na to 4:0 i teraz możemy się cieszyć. Upór i konsekwencja – to synonimy naszego charakteru gry. To przyniosło dziś bardzo fajne efekty. Wynik może nie odzwierciedla poziomu przeciwnika, ale tak jak wspomniałem GKS prezentował dobrą piłkę, pomimo naszej gry w przewadze.

O serii 11 meczów bez porażki na własnym terenie:

Ogromnie nas to cieszy seria wygranych w Bielsku-Białej. Fajnie, że udaje nam się to tutaj, ale drużyna musi dążyć do tego, aby taka twierdza była również na wyjeździe. Konsekwencja i regularność w 1 lidze moim zdaniem jest obowiązkiem. W każdym kolejnym spotkaniu musimy wygrywać i to jest nasz cel.

O najbliższym meczu z Radomiakiem Radom:

Radomiak jest bardzo dobrym zespołem. Osobiście śledząc ten zespół zauważyłem, że powtarzalność jest u nich na bardzo wysokim poziomie. Wierzę jednak w naszą drużyny. Mamy świetnych zawodników i Radom powinien też nas się obawiać.