05.04.2024

[Fortuna 1. Liga] Górnik Łęczna - Podbeskidzie 2:0

W meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi, Podbeskidzie przegrało na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 2:0.

Pierwsze minuty meczu nie należały do najbardziej porywających widowisk piłkarskich. Górale dobrze grali w pressingu pod bramką rywali, co przyniosło dwa odbiory na połowie rywali, jednak strzały Banaszewskiego i Bidy nie znalazły drogi do siatki. W 11. minucie groźną kontrę wyprowadzili gospodarze Młyński wycofał przed pole karne, ale strzał Łukasika minął naszą bramkę.

W 25. minucie Damian Zbozień otworzył wynik meczu. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne, głową wybijali obrońcy, niestety piłka spadła pod nogi Zbozienia, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Krzepisza.

Następne minuty po stracie bramki należały do Górali, udało się nawet skierować piłkę do siatki, niestety sędzia po analizie VAR odgwizdał pozycję spaloną Kisiela, który zdobył bramkę. Najgorsze w całej tej sytuacj było to, że nawet pomimo ingerencji Kisiela, piłka sama wturlałaby się do bramki.

Zamiast 1:1 szybko zrobiło się 0:2, minutę po anulowaniu bramki, prowadzenie Górnika podwyższył Marko Roginić.

Druga połowa mogła zacząć w najlepszy możliwy sposób, Iličić przejął podanie kierowane do Gostomskiego, ale w sytuacji sam na sam trafił w leżącego bramkarza.

Nasz zespół cały czas próbował zdobyć bramkę kontaktową, niestety strzały Iličicia, Bidy i Banaszewskiego były blokowane lub przechodziły obok bramki, a uderzenie z dystansu Martinagi, pewnie złapał Gostomski. Z kolei po upływie godziny gry, dobrą interwencją popisał Krzepisz, który sparował uderzenie na róg.

W 74. minucie Bida strzelił bramkę kontaktową, niestety po krótkiej konsultacji z VARem, Damian Kos wskazał pozycję spaloną. Górnikowi anulowano bramkę dziesięć minut później, Podliński w sytuacji sam na sam pokonał Krzepisza, ale wcześniej znajdował się na znacznym spalonym.