26.11.2021

[Fortuna I Liga] Odra Opole - Podbeskidzie 1:1

Górale po meczu rozgrywanym w śnieżnym klimacie zremisowali 1:1 z Odrą Opole. Bramkę dla Podbeskidzia w tym meczu zdobył Goku Roman.

Spotkanie choć rozgrywane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej miało innego gospodarza zawodów – była nim Odra Opole. Wszystko przez fakt, iż zespół z Opolszczyzny nie posiada na swoim stadionie podgrzewanej murawy. Warunki do gry w piątkowy wieczór były bardzo ciężkie. Od samego rana mocno padał deszcz i w niektórych miejscach woda ,,zbierała’’ się w małe kałuże.

Po dwóch wysokich zwycięstwach 4:0 trenerzy Jawny oraz Dymkowski w myśl powiedzenia ,,Zwycięskiego składu się nie zmienia” po raz trzeci wysłali w bój to samo zestawienie. Na ławce z kolei znalazło się miejsce dla najmłodszego w naszej kadrze Bartosza Bierońskiego.

Spotkanie mogło rozpocząć się wybornie dla Górali. Pierwszą groźną okazję przeprowadzili bowiem nasi zawodnicy a konkretnie Bonifacio. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego przez Goku piłka trafiła pod nogi argentyńskiego wahadłowego a ten bez zbędnego namysłu zdecydował się na uderzenie, które z wielkim trudem sparował futbolówkę na poprzeczkę. W początkowym fragmencie gry to Podbeskidzie miało optyczną przewagę – staraliśmy się spokojnie rozgrywać piłkę na swojej połowie a następnie przedostać pod bramkę Kuchty środkiem boiska. Rywal, tak jak się tego spodziewaliśmy ustawiony na swojej połowie czekał na przejęcie i szybki atak. Gra jednak toczyła się w bardzo spokojnym tempie – Odra bardzo mądrze zamykała opcje rozegrania naszym zawodnikom. Biorąc jednak pod uwagę akcję Górali, która miała miejsce po dwóch kwadransach gry warto było czekać! Nasza linia defensywna bardzo długo i mozolnie rozgrywała piłkę, aż w końcu Wypych ujrzał Gutowskiego na wolnej pozycji a ten zainicjował atak. Podając do Goku pozwolił mu na szybką klepkę ze Scaletem, francuski pomocnik odegrał do hiszpana a Goku Roman ślicznym strzałem z pierwszej piłki wyprowadził nas na prowadzenie! Do końca pierwszej połowy Górale starali się nacierać, ale czy to po strzale Bierońskiego czy Bilińskiego nie udało się podwyższyć prowadzenia.

W przerwie trener Odry zdecydował się na podwójną zmianę – w miejsce poturbowanego Sauczka i Wróbla pojawili się Nowak oraz Tkocz. Opolanie weszli w drugie 45 minut zdecydowanie lepiej niż bielszczanie. Zawodnicy spod Klimczoka popełniali proste błędy w środku pola, które napędzały Odrę. Po jednej z takich akcji Marzec przedryblował naszych dwóch obrońców i na wślizgu podał do niepilnowanego Szreka. a ten po raz pierwszy od 236 minut pokonał Polacka. Górale podrażnienie bramką wyrównującą ruszyli do przodu. Po indywidualnej akcji Bonifacio świetnie zagrał do Merebashvilego a ten piętką odegrał do Bilińskiego. Niestety strzał naszego kapitana był bardzo mierny i zakończył się na siatce za bramką Kuchty. Ostatni fragment meczu to już praktycznie ciągłe ataki Podbeskidzia, którzy szukali zwycięskiej bramki. Niestety za każdym razem czegoś brakowało w naszych poczynaniach.

Choć praktycznie w ostatniej akcji meczu  Janota wypuścił sam na sam Bilińskiego, to naszemu napastnikowi zabrakło kilku centymetrów, aby pokonać bramkarza. Niestety końcowy wynik zatem się nie zmienił i zarówno Odra jak i Górale musieli zadowolić się jednym punktem.