20.07.2015

Góralskie początki

Inauguracja sezonu 2015/16 wypadła w Podbeskidziu na remis, sprawdźmy jak Górale zaczynali inne sezony?Okazuje się, że wejście w nowy sezon nigdy nie było mocną stroną bielszczan i punkt w pierwszym meczu powinien cieszyć fanów z Bielska-Białej.Spoglądając wstecz najlepiej wszyscy pamiętamy inaugurację ubiegłego sezonu, Podbeskidzie podejmowało wówczas Pogoń Szczecin i pomimo prowadzenia 2:1, nie zdołało zatrzymać w Bielsku-Białej choćby jednego punktu i mecz zakończył się wynikiem 2:3 po bramkach w 87  i 90 minucie meczu.18.07.2014, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 2:3 (1:1)Bramki: 9' Konieczny, 53' Sokołowski – 29' Zwoliński, 87' Dąbrowski, 90' Frączczak  Obiecująco rozpoczął się sezon 2013/14 – Podbeskidzie długo prowadziło w Gdańsku z Lechią po golu Marcina Wodeckiego, po to by tę przewagę roztrwonić w dziewięć minut i ostatecznie ratować remis bramką Błażeja Telichowskiego w doliczonym czasie gry. Mimo to wyjazdowy remis przyjęto pod Klimczokiem z umiarkowanym optymizmem – niestety był to optymizm na wyrost, na pierwsze zwycięstwo Podbeskidzie musiało czekać aż do szóstej kolejki, kiedy pokonało 1:0 Koronę Kielce.22.07.2013, Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:1)Bramki: 79' i 88' Matsui - 22' Wodecki, 90' Telichowski  Kibice Podbeskidzia dobrze wiedzą, że sobotni gol Roberta Demjana w 2 minucie meczu z Zagłębiem Lubin wcale nie był najlepszym początkiem sezonu w wykonaniu Podbeskidzia. 18 sierpnia 2012 roku debiutujący w Podbeskidziu Fabian Pawela potrzebował zaledwie 18 sekund żeby pokonać bramkarza Jagielloni Białystok. Niestety w tym meczu także nie udało się dowieźć prowadzenia do końca i Jagiellonia wygrała 2:1. Gol Paweli okazał się dobrym początkiem złego, kibice bielszczan długo czekali na pierwszy komplet punktów w tamtym sezonie. Udało się go zdobyć dopiero w 10. kolejce.18 sierpnia 2012, Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)Bramki: 72' Plizga, 78' Norambuena - 1' PawelaDebiutancki sezon w Ekstraklasie bielszczanie zaczęli także meczem z Jagiellonią, do dziś to spotkanie wspominane jest przez fanów TSP jako mecz „na wodzie” bowiem przez Bielsko-Białą przeszła wówczas potężna ulewa, która zalała boisko przy Rychlińskiego. To Jagiellonia prowadziła  przez większą część meczu po dwóch bramkach Tomasza Frankowskiego, Górale uratowali remis trafieniami Demjana i Cieślińskiego w 82 i 89 minucie. 1 sierpnia 2011, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:2)Bramki: 82' Demjan, 89' (karny) Cieśliński – 4', 41' Frankowski Nawet, gdy Podbeskidzie notowało drugie miejsce w tabeli I ligi, mecz otwarcia pozostawił niedosyt – sezon, który bielszczanie uwieńczyli awansem do Ekstraklasy zaczął się od  remisu 1:1 z Kolejarzem Stróże. Rok wcześniej taki sam rezultat padł w meczu Podbeskidzia z Sandecją Nowy Sącz. Wynik spotkanie rozpoczynającego sezon 2008/09 pomiędzy Podbeskidziem i Wisłą Płock został zweryfikowany jako walkower na korzyść TSP ze względu na występ nieuprawnionego gracza w barwach płocczan. Z wysokiego „C” Podbeskidzie zaczęło za to sezon 2007/08, kiedy to pokonało na własnym boisku Śląsk Wrocław 3:0 – ten mecz pamięta z dzisiejszego składu jedynie Dariusz Kołodziej, który zdobył wówczas jedną z bramek.