06.04.2019

Historia spotkań z GKS-em Tychy

Górale z GKS-em Tychy w pierwszoligowych pojedynkach wygrali tylko raz, ale ani razu nie przegrali.Historia spotkań z naszym następnym rywalem jest krótka, ale zarazem bardzo ciekawa. Pojedynki te obfitowały często w wiele bramek, czego przykładem jest jesienny mecz w ramach Fortuna 1 Liga zremisowany 2-2. Zawodnicy spod Klimczoka zaliczyli bardzo dobrą pierwszą połowę zwieńczoną bramkami „do szatni" Michała Rzuchowskiego w 44 minucie oraz Kacpra Kostorza zaledwie minutę później! Niestety przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Brede została w drugiej połowie roztrwoniona, a mecz zakończył się wspomnianym remisem, pomimo, że w samej końcówce Górale mieli piłkę meczową w postaci rzutu karnego.Niezwykle dramatyczny przebieg spotkania miał miejsce również w poprzednim sezonie, w którym zremisowaliśmy w Tychach 3-3. Już od 4 minuty bielszczanie przegrywali jedną bramką, ale od tego momentu Podbeskidzie zdecydowanie przeważało na boisku, czego efektem było strzelenie trzech bramek. Po heroicznej pogoni za korzystnym rezultatem tyskiego zespołu, ostatecznie w doliczonym czasie gry drużyna GKSu Tychy doprowadziła do wyrównania.Dotychczas rozegraliśmy z tyszanami pięć spotkań ligowych, z czego co warte podkreślenia, żadnego nie przegraliśmy. Aż 4 spotkania zakończyły się bramkowymi remisami, a pierwszy nasz ligowy mecz rozegrany z tyską drużyną w 2016 roku zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Podbeskidzia po bramce Damiana Chmiela.Bilans spotkań z GKS Tychy:Mecze: 5Zwycięstwa: 1Remisy: 4Przegrane: 0Bilans bramek: 9-8