13.08.2022

[IV liga] Inauguracja na remis

W inauguracyjnym spotkaniu Zina IV ligi gr. 2, druga drużyna Podbeskidzia, prowadzona przez Adriana Oleckiego zremisowała u siebie z tyskim GKS-em 1-1.

Pierwsze dwadzieścia minut w spotkaniu zdecydowanie należało do gospodarzy. Drugi zespół Podbeskidzia był bliski objęcia prowadzenia w 13. minucie. Kameruńczyk, Lionel Abate wykorzystał swoje walory fizyczne i przedarł się przez defensywę gości, by po chwili oddać strzał na bramkę. Stojący między słupkami zawodnik gości, Kacper Dana, pewnie zainterweniował. Kilka minut później akcję przeprowadził Maksymilian Nowak. Młody zawodnik pewnie wszedł w pole karne GKS-u, by po chwili uderzyć futbolówkę. Piłka nieznacznie minęła się z bramką.

Mimo prowadzenia i prezentowania wyższej kultury gry to goście odnaleźli sposób na zdobycie bramki. Po rzucie rożnym do piłki dopadł zawodnik tyszan, Łukasz Kopczyk. Postanowił on uderzyć piłkę głową, wykorzystując niedokładne krycie defensora Górali. Futbolówka lecąca na dalszy słupek zatrzepotała w siatce – tyszanie objęli prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Drugi zespół Podbeskidzia został zaskoczony; piłkarze gospodarzy od tamtego momentu musieli skoncentrować się na gonieniu wyniku.

W drugiej części spotkania większą inicjatywą wykazywali się piłkarze Adriana Oleckiego. Zmotywowani Górale dążyli do wyrównania stanu spotkania – poszukiwali oni sposobu na odrobienie straty. Aktywni i zaangażowani piłkarze gospodarzy nacierali na defensywę GKS-u. Na niecały kwadrans przed gwizdkiem zwiastującym koniec spotkania znaleźli oni metodę na skuteczne przeforsowanie obrony rezerw tyszan. Sebastian Turek, dla którego była to pierwsza sposobność do kontaktu z piłką po wejściu na boisko, po niedługim namyśle postanowił wrzucić piłkę w pole karne. Do niej dopadł Lionel Abate, który nie bawiąc się w półśrodki uderzył futbolówkę głową. Kameruńczyk po chwili mógł świętować swoją pierwszą bramkę w barwach czerwono-biało-niebieskich.

Po zdobyciu wyrównującej bramki obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. Dzięki temu nastąpiło otwarcie się przez tyszan, którzy do tamtego momentu starali się dowieźć jednobramkowe prowadzenie. Oba zespoły wymieniały cios za ciosem. Mimo sporego osłabienia drużyny spowodowanej drugą żółtą kartką Jakuba Bierońskiego w 86. minucie, zespół Adriana Oleckiego próbował naciskać na gości, co pozwalało na konstruowanie akcji w strugach deszczu. Wynik, jednak nie zmienił się – spotkanie nie wyłoniło zwycięzcy.

Następny mecz drugiej drużyny odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 17 na stadionie przy ul. Młyńskiej 52. Górale podejmą beniaminka Zina IV ligi, Unię Racibórz.