13.10.2019

[IV liga] Pewne zwycięstwo rezerw TSP

W niedzielę 13 października przed południem druga drużyna Podbeskidzia podejmowała Odrę Centrum Wodzisław Śląski

Spotkanie od początku było pod lekkie dyktando bielszczan. Jednak im dalej w czas tym lepiej wyglądała gra drugiej drużyny TSP. Wspomniany progres zaowocował bramką Laskowskiego. Ten odnalazł się w polu karnym i pewnie pokonał bramkarza gości strzałem w długi róg bramki gości. Bielszczanie nie zatrzymali się jednak na tym. Kilka minut później rzut rożny wykonywał Drabik, piłka po jego zagraniu przeszła całe pole karne i doszła do Bartłomieja Kręcichwosta, który najlepiej znalazł się w polu karnym i wyprowadził TSP II na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy mieliśmy 2:0.

Po przerwie widać było delikatną odmianę wśród gości. Ci jednak nie stwarzali wielu klarownych sytuacji. Kilkukrotnie interweniować musiał Martin Polacek, ale nie były to najtrudniejsze uderzenia. Bielszczanie starali się jednak kontrolować spotkanie i wyprowadzać umiejętne kontry. Dobra gra ofensywna zaowocowała rzutem karnym, który sędzia podytkował na korzyść naszej drugiej drużyny. Do piłki podszedł Damian Oczko, który uderzył piłkę po ziemi w lewy róg bramki gości, na posterunku stał jednak golkiper drużyny Odry. Ta sytuacja podrażniła Górali, co zaowocowało ustaleniem wyniku w 73 minucie. Wejście smoka zaliczył Kukuła, który strzałem z pola karnego pokonał bramkarza wodzisławian. Końcówka nie przyniosła większych emocji i TSP II pewnie zwyciężyło 3:0.

Mecz został rozegrany na Stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach (boisko ze sztuczną murawą)

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 3:0 (2:0) Odra Centrum Wodzisław Śląski

Bramki: 30' Laskowski, 38' Kręcichwost, 73' Kukuła

Skład: Polacek - Mroczko, Batelt, Górkiewicz, Smalcerz - Kopytko, Machalica (78' Wania), Drabik (53' Probosz) - Oczko, Kręcichwost (85' Gibas), Laskowski (65' Kukuła)