19.03.2023

[IV liga] Pewne zwycięstwo w Raciborzu

"Dwójka" Podbeskidzia pewnie pokonała na wyjeździe zespół Unii Racibórz, 6:1.

Górale wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie meczu - Merebashvili po podaniu Kukuły umieścił piłkę w siatce. Kilka chwil później bramkarz Unii musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi - na listę strzelców wpisał się Maksymilian Nowak. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze gruziński pomocnik, który po indywidualnej akcji zakończonej pewnym strzałem nie dał szans golkiperowi outsaidera ligi.

W drugich 45 minutach podopieczni trenera Oleckiego dopełnili działa zniszczenia - do bramki trafiali kolejno Kukuła, Stempniewicz oraz Willmann. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1 co pozwoliło na oddalenie się od strefy spadkowej na 5 punktów.

---

Unia Racibórz - Podbeskidzie II 1:6 (1:3)

bramki dla TSP: 1', 42' Merebashvili, 11' Nowak, 47' Kukuła, 60' Stempniewicz, 70' Willmann

TSP II: Brańczyk - Górkiewicz, Kunka (60' Piecuch), Polkowski, Dziemidowicz, Willmann, Liszka (65' Czader), Zając, Nowak (55' Stempniewicz), Kukuła (68' Burda), Merebashvili (46' Marchewka)