[IV LIGA]: Trzy punkty wędrują do Czechowic
Dla Tomasza Górkiewicza spotkanie drugiego zespołu Podbeskidzia z MRKS-em Czechowice-Dziedzice znaczy wiele – jest to możliwość wspomnienia czasów, w których zasłużony dla Podbeskidzia obrońca występował w trykocie rywala łącznie dwa lata.
Spotkanie dla „Górali” rozpoczęło się jak z nut – objęli prowadzenie w czwartej minucie. Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki po strzale głową skierował Kacper Jasek. Gospodarze po wyczuciu pierwszej krwi próbowali podwyższyć prowadzenie po stałym fragmencie. Po strzale głową Tomasza Górkiewicza bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę potem – w siedemnastej minucie drużyna z Czechowic-Dziedzic doprowadziła do wyrównania wyniku. Błąd w ustawieniu defensywnym wykorzystało dwóch zawodników MRKS-u, którzy wyszli na czystą pozycję. Po dograniu piłki w pole karne sytuacji nie mógł zmarnować Rafał Żurek. Dziewięć minut później rywale wyszli na prowadzenie po stałym fragmencie gry.
Na domiar złego dla rezerw Podbeskidzia – MRKS podwyższył prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, gdzie niekryty pomocnik gości uderzył piłkę w kierunku dalszego słupka nie dając szans na obronę Krystianowi Wieczorkowi.
Przed rozpoczęciem drugiej połowy trener drugiej drużyny „Górali” Dariusz Kołodziej postanowił zmienić piłkarzy w defensywie wprowadzając dwóch obrońców – Bartosza Kusa i Wojciecha Stańczaka. Po wznowieniu spotkania próby zmniejszenia straty były widoczne po godzinie spotkania – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski zdobycia gola był Bartosz Kus. Mimo tego piłkę lecącą do bramki wybronił bramkarz gości. Rzuty rożne bite przez zawodników gospodarzy były mocną stroną, jednakże dyspozycja defensorów grających w MRKS-ie nie pozwalała na zniwelowanie strat.
„Dwójka” po spotkaniu z drużyną MRKS-u zamieniła się w tabeli miejscami z rywalami. Po 27 spotkaniach rezerwy „Górali” znajdują się na 12 miejscu z 36 punktami na koncie.
Podbeskidzie Bielsko-Biała II 1:3 (1:3) MRKS Czechowice-Dziedzice
4’ Jasek – 17’ Żurek, 26’ Wrana, 36’ Przemyk
Wieczorek – Gutowski (68’ Wania), Mazur, Kręcichwost (69’ Pamuła), Borek, Studnicki (56’ Rozmus), Smalcerz (46’ Kus), Kukuła, Drabik, Górkiewicz, Jasek (46’ Stańczak)