09.08.2020

[IV liga] Zwycięska passa drugiej drużyny Podbeskidzia

To był udany tydzień dla rezerw drużyny Górali. Podbeskidzia II zanotowało zwycięstwa zarówno w okręgowym Pucharze Polski, jak i w IV lidze.

W zeszłą środę w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski w podokręgu Bielsko-Biała drużyna TSP II podejmowała grającą w lidze okręgowej ekipę KS-u Bestwinki. Bielszczanie wystąpili w tym meczu w dosyć eksperymentalnym składzie, bo względem spotkania z Jednością 32 Przyszowice pojawiło się aż dziesięć zmian w pierwszym składzie. Pomimo tego Górale dali z siebie wszystko w tym spotkaniu. Strzelanie rozpoczęła drużyna z Bestwinki, a wynik meczu zainaugurował Bartosz Adamowicz, który z rzutu wolnego pokonał Krystiana Wieczorka. Później bramkami odpowiedzili bielszczanie, Arkadiusz Maj i Alessandro Ferreri zdobyli gole dla TSP II i w wyniku odpowiedzi naszej młodzieży mieliśmy już 2:1. W drugiej połowie mecz był równie emocjonujący. Dla rezerw Górali bramkę ponownie zdobył Ferreri, jednak ostatecznie KS Bestwince udało się wyrównać spotkanie i przy rezultacie 3:3 mieliśmy rzuty karne. W nich lepsi okazali się Górale, którzy ostatecznie pokonali w "jedenastkach" rywali 7:6 i przeszli do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski, gdzie spotkają się z Rekordem Bielsko-Biała

KS Bestwinka 3:3 (1:2) k. 6:7 TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała

Skład Górali: Wieczorek, Szarek, Kralczyński, Mazur (55' Borek), Łukaszek (49' Smalcerz), Wania (70' Kręcichwost), Krupa (60' Kopytko), Stańczak, Wykręt, Ferreri, Maj

Gole: 35' Maj, 40', 67' Ferreri

Wczoraj natomiast drużyna rezerw Górali mierzyła się na szczeblu IV ligi ze Spójnią Landek. Bielszczanie walczyli o kolejne zwycięstwo w sezonie 19/20 i swoje założenia spełnili. Gospodarze mieli swoje szanse, bo już w 30 minucie Bartosz Rutkowski uderzał z rzutu karnego - lepszy okazał się jednak Wieczorek, który obronił strzał rywala. "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" i ta dewiza była prawdziwa również w tym spotkaniu. Druga drużyna Podbeskidzia odpowiedziała w drugiej połowie, kiedy to w 58 minucie Dawid Kukuła zdobył inaugurującą i jedyną w tym meczu bramkę. Rezerwy Górali zwyciężyły 1:0 i umocniły się na drugim miejscu w IV-ligowych zmaganiach.

O krótką ocenę boiskowych wydarzeń pokusił się także szkoleniowej drugiej drużyny TSP, Adrian Olecki:

Jesteśmy zadowoleni z rezultatu i z realizacji założeń. Średnia wieku jedenastki meczowej w meczu Landekiem to 18,5. Chłopaki dali radę pod nieobecność Tomka Górkiewicza, którego na środku obrony zastąpił Kuba Wykret urodzony w 2003 roku.

Graliśmy jedenastoma mlodzieżowcami, stworzyliśmy jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje i będziemy pracować, żeby je wykorzystywać.

Spójnia Landek 0:1 (0:0) TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała

Skład Górali: Wieczorek, Kopytko, Batelt, Smalcerz, Wykręt, Stańczak, Kukuła (83' Łukaszek), Drabik (77' Kralczyński), Borek (80' Wania), Kręcichwost (60' Maj), Szendzielorz

Gole: 58' Kukuła