03.04.2016

Kolejny rywal - Jagiellonia Białystok

Starcie Podbeskidzia z Jagiellonią w Białymstoku będzie kończyło zmagania w ramach 29 kolejki Ekstraklasy. Sprawdźmy podstawowe informacje na temat najbliższego rywala Górali.Rozgrywki wkraczają w kluczową fazę - zarówno Jagiellonia jak i Podbeskidzie będą w ostatnich dwóch kolejkach walczyć o czołową ósemkę dającą pewne utrzymanie. Po 28 seriach gier białostoczanie zajmują ósmą pozycję, mając trzy punkty przewagi nad podopiecznymi Roberta Podolińskiego i jasny cel do zrealizowania: zwycięstwa w 2 ostatnich spotkaniach, które zapewnią im górną połowę tabeli bez oglądania się na wyniki innych drużyn. Nie będzie to jednak zadanie proste do osiągnięcia, gdyż drużyna Jagiellonii po bolesnej porażce z Wisłą 1:5 w poprzedniej kolejce nie wydaje się być w najlepszej formie. Wprawdzie spotkanie to rozpoczęło się fatalnie dla zespołu Michała Probierza, gdyż już w 8 minucie po niefrasobliwym podaniu Vassiljeva Igor Tarasovs, sfaulował wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika i obejrzał czerwoną kartkę, lecz nie była to jedyna tak dotkliwa porażka Jagi w ostatnim czasie (1:5 z Lechią w 26 kolejce). Światełkiem w tunelu dla kibiców Jagi może być gra Karola Świderskiego, który niemal zawsze pojawiając się na boisku stwarza spore zagrożenie pod bramką przeciwnika, a w Krakowie zdobył honorową bramkę po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Młody skrzydłowy również w poprzednim ligowym spotkaniu przeciwko Podbeskidziu strzelił gola, który dał białostoczanom jeden punkt. Zespół TSP myśląc o zwycięstwie na pewno musi zwrócić uwagę na tego zawodnika.  Przewidywany skład Jagiellonii: Drągowski - Tomasik, Guti, Wasiluk, Burliga - Góralski. Grzyb - Frankowski, Vassiljev, Cernych - ŚwiderskiJagiellonia w sezonie 2015/16Miejsce w tabeli: 8Punkty: 35Bilans: 10 zwycięstw, 5 remisów, 13 porażekBramki strzelone-stracone: 37-49Najlepsi strzelcy: Piotr Grzelczak - 6, Przemysław Frankowski - 5, Konstantin Vassiljev - 4