16.04.2021

Łukasz Sierpina: Wiemy o jaką stawkę gramy

Po przegranym meczu z Pogonią, kilka słów powiedział Łukasz Sierpina.

Od ostatniego gwizdka minęło już trochę czasu, czy padło w szatni parę mocniejszych słów po tym meczu?

Tak oczywiście, jak po każdym przegranym meczu mieliśmy sobie coś do powiedzenia, bo wiadomo o co gramy, o jak dużą stawkę walczymy. Powiedzieliśmy sobie, że wcale ten mecz nie wyglądał tak, że musieliśmy go przegrać, losy tego spotkania mogły ułożyć się odwrotnie. W pierwszej części spotkania graliśmy jak równy z równym, stracona bramka sprawiła jednak, że ciężej nam się grało. Po przerwie dobrze weszliśmy w drugą połowę, jednak po kolejnej bramce, tym razem z rzutu karnego, ciężko było odwrócić losy tego spotkania. Uważam jednak, że mieliśmy momenty, w których to my prowadziliśmy grę, mogliśmy coś z tego wyciągnąć i nie byliśmy dużo gorsi.

Tak, jak mówisz przypomina się mecz ze Śląskiem Wrocław z rundy jesiennej. Tam też dobrze się zaprezentowaliście, mieliście swoje okazje i również mecz skończył się wynikiem 0:2. Czy teraz jest dodatkowa motywacja żeby odegrać się za tamtą porażkę?

Tak, na pewno motywacja jest bardzo duża, bo tak jak mówiłem wcześniej, będziemy robić wszystko żeby te mecze wygrać bo wiadomo o jaką stawkę gramy. Będziemy robić wszystko żeby w każdym meczu wywalczyć punkty. Nie załamujemy rąk, bo w tej chwili nie możemy tego robić, trzeba wyciągnąć wnioski po tej przegranej i walczyć dalej.