Młodzi Górale na Mistrzostwach Świata U20!

Dziś zakończy się bielska część mistrzostw świata do lat 20. We wszystkich meczach rozgrywanych w Bielsku-Białej uczestniczyli wychowankowie BBTS Podbeskidzie.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie, czyli partnerskiej akademii naszego klubu uczestniczą w programie porozumienia z FIFA i PZPN. Dzięki temu, młodzi zawodnicy Górali stali się aktywnymi uczestnikami młodzieżowego Mundialu.  Piłkarze z naszego regionu pozostają więc bardzo blisko najważniejszych wydarzeń sportowych w kraju. 

Na mocy podjętej współpracy pomiędzy klubem a strukturami FIFA i PZPN organizującymi właśnie rozgrywane w Polsce Mistrzostwa Świata do lat 20, młodzi piłkarze czynnie włączają się w organizację imprezy. Uczniowie SMS BBTS Podbeskidzie odpowiadają za oprawy meczowe podczas ceremonii rozpoczęcia każdego ze spotkań rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Dzięki temu narybek naszego klubu mógł do tej pory obserwować z bliska pojedynki Ukrainy z USA, Portugalii i Korei Południowej, USA i Nigerii, hitowe starcie pomiędzy Portugalią i Argentyną oraz mecz 1/8 finału pomiędzy Mali a Argentyną. Przed młodymi Góralami ostatnia mundialowa przygoda – ćwierćfinałowa rozgrywka między Koreą Południową a Senegalem.

Piłkarskie emocje oglądane z bliska zrobiły niezwykłe wrażenie na młodych zawodnikach i staną się dodatkowym bodźcem motywującym do pracy.

MENU