Nowy napastnik w zespole Górali!Filip Laskowski przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Escoli Varsovia do TS Podbeskidzie. 18-latek związał się z bielsko-bialskim klubem 3-letnią umową.

Laskowski przed przejściem do Podbeskidzia grał w FCB Escola Varsovia, czyli klubu przy oficjalnej Akademii FC Barcelony w Warszawie. Jego macierzysta pozycja na boisku to atak, choć z powodzeniem radzi sobie także jako ofensywny pomocnik albo cofnięty napastnik.

W poprzednim sezonie, młody zawodnik bronił barw warszawskiego klubu w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Był drugim najlepszym strzelcem swojej drużyny, a sezon zakończył z dorobkiem 10 goli w 29 meczach, dokładając do tego 2 asysty.

Z uwagi na młody wiek zawodnika, Laskowski może przez najbliższe 3 lata występować w roli młodzieżowca. Zgodnie z wymogami Fortuny 1. Ligi, w składzie każdej drużyny na boisku musi przebywać min. 1 zawodnik do 21 roku życia. 

Filipowi życzymy jak najlepszych występów w barwach Podbeskidzia. Niech jego kariera pod Klimczokiem dynamicznie się rozwija, a piłka niech jak najczęściej wpada do bramki! Powodzenia!

 

MENU