13.10.2019

Osyra: Musieliśmy wyszarpać to zwycięstwo.

Stoper Górali po meczu z Radomiakiem skomentował zawody i powiedział o planach drużyny na najbliższe tygodnie.

Kornel Osyra:

W takich meczach jak ten liczy się wynik. Boisko dziś nie pozwalało na taką grę jaką lubimy, więc o super widowiskowej grze nie mogliśmy myśleć a zwycięstwo  trzeba było wyszarpać. Przegrywając mielibyśmy 8 punktów straty a tak dzięki zwycięstwu mamy tylko dwa. Na dobrą sprawę mogliśmy ten mecz zamknąć już w pierwszej połowie i bezproblemowo prowadzić nawet 3:0. Czasami jest tak, że trzeba się bardziej cofnąć i mocno pracować w defensywie pressingiem. Nam udało się te ciężkie momenty przetrzymać i gdy Ivan zdobył gola to byliśmy już bardziej spokojni. Za tydzień gramy już z Jastrzębiem i na tym się skupiamy. Oprócz tego przyszłotygodniowego meczu, będziemy grać już z samym dołem tabeli. Bardzo ważne jest, żeby złapać w tych meczach serię zwycięstw i podskoczyć w tabeli. Zostały nam dwa miesiące gry i zaczynamy przerwę zimową. Musimy w tych ostatnich meczach zebrać jak najwięcej punktów i dać naszym kibicom powody do radości, aby w okresie zimowym skupić się tylko na ciężkiej pracy i przygotowaniu do wiosny.