Newsy
25.03.2020

"Pokażmy, że tworzymy jedność nie tylko na stadionie" - BielskaTwierdza dla ratowników

Kibice Podbeskidzia nie pozostali obojętni na bieżące wydarzenia w Polsce. W obliczu braku emocji meczowych, fani ze Stowarzyszenia Sympatyków Klubu postawili przed wszystkimi kibicami Podbeskidzia wyzwanie - doraźna pomoc bielskim szpitalom. W rozmowie z przedstawicielem Bielskiej Twierdzy możemy dowiedzieć się więcej szczegółów.

KLIKNIJ TU, ABY PRZEJŚĆ DO ZBIÓRKI I POMÓC SZPITALOM!

Ciężko powiedzieć, skąd wziął się pomysł - zaczyna nasz rozmówca. To była raczej szybka reakcja i chęć pomocy na sytuację w Polsce i na świecie, którą chyba każdy świetnie zna. Wszyscy wiemy, jakie szkody może wyrządzić wirus oraz panujący stan zagrożenia epidemicznego. Dlatego, jeżeli nie zaczniemy sobie nawzajem pomagać, niestety możemy spodziewać się podobnych skutków jak chociażby we Włoszech - a tego chyba nikt by nie chciał.

"Bielska Twierdza" zaprasza do udziału w zbiórce kibiców z Bielska-Białej i okolic, aby realnie pomóc okolicznym placówkom medycznym. Pomoc przeznaczona będzie na jeden lub dwa szpitale w regionie.  Nie mamy na dzień dzisiejszy wybranego szpitala, któremu przekażemy materiały - komentuje przedstawiciel fanów z sektora "15G". Tak naprawdę każda placówka ma dziś swoje potrzeby. Kontaktowaliśmy się z osobą ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, ona nakierowała nas na szpitale i oddziały które mają największe potrzeby, są to oddziały zakaźne i chirurgi oraz szpitale pulmonologiczne. To gdzie pojedziemy jest zależne od tego jak pójdzie nam zbiórka finansów. Jeśli uzbieramy cała pulę to jesteśmy w stanie obdarować 2 szpitale. Jeśli nie, będziemy musieli skupić się na jednym konkretnym - kończy.

Obecna sytuacja doprowadziła do tego, że zapotrzebowanie na sprzęt placówek medycznych jest coraz większe. Do tego, ciężko przewidzieć jak sytuacja będzie wyglądała w kolejnych tygodniach. A czego w szpitalach brakuje najbardziej? Z tego co udało nam się dowiedzieć to towarem deficytowym są maseczki, rękawiczki oraz kombinezony - wylicza osoba odpowiedzialna za zbiórkę. To wszystko to tak naprawdę artykuły jednorazowe, dlatego zapotrzebowanie w szpitalach jest bardzo duże. Poza tym, nigdy za wiele artykułów spożywczych - zwłaszcza dla lekarzy, którzy z dnia na dzień mają coraz więcej pracy

Na koniec, w imieniu całego Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała, przekazujemy apel do wszystkich kibiców Górali:

Chcielibyśmy bardzo zachęcić kibiców do naszej akcji. Pokażmy, że tworzymy jedność nie tylko na stadionie, ale także poza nim. Jak na klub z najwyższą frekwencją w lidze kwota, która chcemy uzyskać nie jest wysoka. Dlatego raz jeszcze zapraszamy wszystkich fanów "Górali" do wsparcia. Każda złotówka będzie na wagę złota.

KLIKNIJ TU, ABY PRZEJŚĆ DO ZBIÓRKI I POMÓC SZPITALOM!

powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 30

VS

02.05.2020, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej