13.08.2022

Przed pierwszym gwizdkiem: Chrobry Głogów - TSP

Już jutro o godzinie 18:00, w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi, Podbeskidzie zmierzy się Chrobrym Głogów.

Sezon 2021/2022 był najlepszym w historii głogowskiej drużyny. Po 34. kolejkach zespół z Dolnego Śląska zajął 6. miejsce, co oznaczało udział w barażach o Ekstraklasę. W pierwszym meczu pewnie pokonali Arkę Gdynia 2:0 i w finale zmierzyli się z Koroną Kielce. W tym meczu oglądaliśmy dogrywkę i po bramce Jacka Kiełba w 119. minucie, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korony 3:2.

Po tym sezonie w drużynie doszło do wielu zmian, Chrobrego upuścił trener Đurđević, a w ślad za nim poszło wielu zawodników m.in. piłkarze z przeszłością w Podbeskidziu - Leszczyński i Rzuchowski, którzy za swoim trenerem przeszli do Śląska Wrocław.

Obecnie jedynym zawodnikiem Chrobrego, który w przeszłości reprezentował TSP jest Mavroudis Bougaidis, który w latach 2018-19 rozegrał 29 spotkań dla Podbeskidzia i zdobył jedną bramkę.

W obecnym sezonie, w pięciu pierwszych meczach, Chrobry uzbierał 4 punkty. Zwyciężył z Chojniczanką 2:0, zremisował ze Stalą Rzeszów 3:3, a także zaliczył trzy porażki - z Ruchem Chorzów 0:2, z ŁKS-em Łódź 2:3 i z Termalicą 1:3.

Historyczny bilans starć Chrobrego z TSP wypada zdecydowanie na korzyść Górali. Podbeskidzie wygrało 6 meczów, remis padł 3 razy, a drużyna z Głogowa wygrała tylko raz - w ostatnim meczu sezonu 2019/20, kiedy Górale świętowali już awans do Ekstraklasy.

W ostatnim spotkaniu z Termalicą, Chrobry wystąpił w następującym składzie:

Dybowski – Kuzdra (60' Tupaj), Praznovsky, Bougaidis, Bogusz, Mandrysz (78' Mucha), Kolenc, Bochnak (73' Kusztal), Steblecki (60' Machaj), Hanc (66' Górski), Wolsztyński.

Początek spotkanie 6. kolejki Fortuna 1 Ligi w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Głogowie. Mecz poprowadzi sędzia Marcin Szczerbowicz.

Transmisja spotkania odbędzie w systemie PPV. Serdecznie zapraszamy do naszego partnera - Sports Areny, gdzie wspólnie będziemy mogli oglądać niedzielny mecz.