
Przed pierwszym gwizdkiem: GKS Tychy - TSP
Już jutro o 17:30, w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, Górale zmierzą się z GKS-em Tychy.
Tyski GKS bardzo dobre wyniki osiągał już w sezonie przygotowawczym, spośród siedmiu sparingów, aż z pięciu wrócił ze zwycięstwami, a w dwóch zremisował. Tak dobrą dyspozycję, podopiecznym Dariusza Banasika, udało się przenieść na nowy sezon I ligi.
GKS świetnie rozpoczął tegoroczne rozgrywki, po pierwszych czterech kolejkach, z kompletem zwycięstw na koncie, rozsiadł się na fotelu lidera i ta zdobycz punktowa pozwoliła na dalsze plasowanie się w czołówce tabeli. Obecnie z 19. punktami zajmuje 4. miejsce.
Historyczny bilans starć Górali z tyszanami przemawia zdecydowanie na naszą korzyść. Dotychczas oba zespoły mierzyły się 12 razy, ośmiokrotnie następował podział punktów, a pozostałe mecze padły łupem TSP, GKS nie odniósł ani jednego zwycięstwa.
W tyskiej drużynie znajdziemy kilku zawodników, którzy w swojej karierze, mieli okazję przywdziewać czerwono-biało-niebieskie barwy. Bartosz Śpiączka dołączył do naszych rywali początkiem obecnego sezonu, a sezonie 2014/15, kiedy to graliśmy w Ekstraklasie, zaliczył u nas 25 spotkań, strzelając cztery bramki i notując dwie asysty. Cztery lata później, wśród Górali, oglądaliśmy Przemysława Mystkowskiego, w sezonie 2018/19, w koszulce TSP wystąpił 22 razy.
Zawodnikiem, który jest najlepiej znany naszym kibicom, jest bez wątpienia nasz wychowanek Jakub Bieroński, który przed rozpoczęciem rozgrywek, został wykupiony przez GKS Tychy. Kuba jest naszym najmłodszym debiutantem w historii klubu, swój pierwszy oficjalny mecz rozegrał zaledwie 6 dni po swoich 16 urodzinach. W tym czasie zdążył wystąpić w 65. spotkaniach, w których strzelił trzy bramki i zanotował cztery asysty.
W naszym zespole, piłkarzami którzy w swoim piłkarskim CV mogą pochwalić się występami w GKS-ie Tychy, jest Marcel Misztal i Daniel Mikołajewski.
W ostatnim meczu, przegranym 0:2 z Resovią, GKS wystąpił w następującym składzie:
Kikolski – Nedić, Rumin, Mystkowski (46' Niewiarowski), Budnicki, Błachewicz, Wojtuszek (46' Radecki), Machowski (88' Skibicki), Żytek, Tecław (60' Szpakowski), Mikita (60' Śpiączka).
W najbliższym spotkaniu zabraknie Daniela Mikołajewskiego, który w ostatnim starciu ze Stalą Rzeszów obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Dodatkowo na wykluczenie muszą uważać Bartosz Bida, Martin Chlumecký i Mateusz Ziółkowski ponieważ wszyscy na swoim koncie mają już trzy "żółtka".
Początek meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi już w sobotę 21 października o godzinie 17:30, rozjemcą spotkania będzie Sebastian Jarzębak.
Transmisja spotkania dostępna będzie w systemie PPV oraz na antenie Polsatu Sport. Zapraszamy również do naszego partnera - Sports Areny, gdzie wspólnie będziemy mogli obejrzeć sobotni mecz.