06.02.2021

Przed pierwszym gwizdkiem: Podbeskidzie - Górnik

Rozpoczynamy rundę rewanżową! Przed nami dokładnie tyle samo ligowych spotkań, co za nami. Oto, co warto wiedzieć przed najbliższym z nich - kiedy to w 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy w Bielsku-Białej zmierzymy się z Górnikiem Zabrze.

Zabrzański Górnik to 5. drużyna ligowej tabeli. Piłkarze dobrze znanego pod Klimczokiem trenera Marcina Brosza zakończyli pierwszą połowę sezonu z bilansem 7 zwycięstw, 3 remisów i 5 porażek, co dało im 24 punkty. Górnik przez kilka pierwszych kolejek był nawet liderem PKO BP Ekstraklasy, a o tym jak imponująco zabrzanie rozpoczęli sezon, boleśnie przekonało się Podbeskidzie. Zaledwie w ciągu 45 minutach pierwszego meczu w elicie Górale przyjęli 3 ciężkie ciosy, które sprawiły, że na przerwę schodzili przy stanie 0:3. Tamten mecz, o którym wszyscy szybko chcieli zapomnieć skończył się wynikiem 4:2 dla Górnika (obie bramki dla Podbeskdzia strzelił Kamil Biliński).

Po pół roku gry w najlepszej lidze Polski, Podbeskidzie jest dużo mądrzejszą drużyną i wszystko wskazuje na to, że tym razem Górnicy nie bedą mieli tak łatwo. Zwłaszcza, że Górale po zimowym okresie przygotowawczym wyraźnie odżyli - i mentalnie, i sportowo - a najlepszym tego dowodem był wygrany mecz z Legią Warszawa. Po zwycięstwie nad taką marką z jednej strony może się wydawać, że Podbeskidzie jest w stanie wygrać z każda ekstraklasowa drużyną i nie będą to puste słowa, a z drugiej - wciąż potrzeba ciężkiej pracy i lodu na rozżarzone z radości głowy po ograniu Mistrza Polski. O to ostatnie w niedziele będzie wyjątkowo łatwo - synoptycy przewidują mróz, opady śniegu, dlatego ten mecz może mieć wyjątkową atmosferę.

Kto może zadecydować o obliczu niedzielnego meczu? Dla kibiców Podbeskidzia nie będzie piękniejszego obrazka, niż kolektyw walczący na boisku od pierwszej do ostatniej minuty przynajmniej z taką intensywnością, jak w meczu z Legią Warszawa. Oczy fanów Górali będą też pewnie utkwione w defensywie - jeżeli po zagraniu na "zero z tyłu" w meczu z Legią udałoby się tę sztukę powtórzyć z Górnikiem, byłby to kolejny milowy krok w stronę utrzymania. O tę sztukę będzie jednak trudno, bo do Bielska-Białej przyjedzie bardzo mocna ofensywa - tacy piłkarze jak Jesus Jimenez, Bartosz Nowak czy Alasana Manneh to niewątpliwe gwiazdy nie tylko Górnika, ale i całej ligi. To właśnie na ich barkach będzie spoczywałą odpowiedzialność za zdobywanie goli dla przyjezdnych.

Mecz Podbeskidzie - Górnik Zabrze odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej w niedzielę 7 lutego. Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego wybrzmi o godzinie 15:00. Spotkanie będzie można oglądać na żywo w telewizji Canal+ Sport, transmisji radiowej Radia Katowice będzie można słuchać na stronie
radio.katowice.pl, a także na częstotliwościach 101,2 oraz 103 FMr, a zdarzenia meczowe "minuta po minucie" będzie można śledzić w relacji LIVE na stronie klubowej. Zapraszamy!