11.05.2015

Raport z wypożyczeń

Po raz kolejny w pierwszym składzie walczącej o awans do T-Mobile Ekstraklasy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza wybiegli obydwaj wypożyczeni Górale. Mateusz Janeczko i Mateusz Kupczak tym razem mieli swój wkład w zwycięstwo z Chojniczanką Chojnice. Niecieczanie pokonali swych rywali 1:0 po trafieniu Emila Drozdowicza z 63 minuty. Pierwszoligowy sezon wchodzi w decydująca fazę, a przed Termaliką bardzo ciężkie spotkania. Do drugiej w tabeli Wisły Płock zespół z Niecieczy traci zaledwie jeden punkt i właśnie w następnej kolejce dojdzie do pojedynku między tymi drużynami. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)Bramka: Drozdowicz 63'  Mateusz Janeczko (Termalica)– 72 minutyMateusz Kupczak ( Termalica) – 90 minut- - -W meczu Dolcanu Ząbki z Chrobrym Głogów arbiter spotkania Marcin Szczerbowicz nie żałował piłkarzom kartek. Upomnień w postaci żółtych kartoników było wprawdzie zaledwie pięć, ale aż trzech zawodników nie dograło zawodów do końca. Dolcan uległ koniec końców broniącemu się przed spadkiem Dolcanowi 0:2 na własnym terenie oddając niezwykle cenne dla rywali punkty. Dolcan Ząbki – Chrobry Głogów 0:2 (0:1)Bramki: Hirskyj 22', Hudyma 72' Rafał Grzelak (Dolcan) – 90 minut i żółta kartkaSebastian Bartlewski (Dolcan) – 26 minut- - - III Liga Bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie bielskiego Rekordu z Adrianem Olszowskim w składzie z rezerwami Ruchu Chorzów. Kibic w Cygańskim Lesie byli świadkami aż 7 trafień, z czego dwa były autorstwa właśnie wypożyczonego z TSP Olszowskiego. Rekordziści wygrali 4:3, a decydującą bramkę w 87 minucie strzelił zawodnik z krótkim epizodem w TSP – Mieczysław Sikora. Wcześniej do siatki trafił Dariusz Rucki, który również prezentował barwy Podbeskidzia, tyle że przez trzy sezony. Rekord Bielsko-Biała – Ruch II Chorzów 4:3 (1:1)Bramki: Olszowski (dwie), Rucki, Sikora – Kwiatkowski, Stawarczyk (dwie) - - -LKS Czaniec – Skra Częstochowa 1:1 (0:1)Bramki: Nowak – Woldan  Dawid Nagi – 90 minutDaniel Fabisiak – 76 minut Daniel Gołuch – 14 minut - - -Górnik II Zabrze – BKS Stal Bielsko-Biała 0:2 Bramki: Zdolski, Szumilas Bartosz Iskrzycki (BKS) – 67 minut