18.05.2015

Raport z wypożyczeń

I LigaPiłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza po słabym starcie wiosennej rundy i utracie pierwszego miejsca w tabeli ciężko walczyli o powrót na pozycję premiowaną awansem do T-Mobile Ekstraklasy. Nie mogło być więc lepszej do tego okazji niż mecz z bezpośrednim rywalem – Wisłą Płock. Niecieczanie w składzie z wypożyczonymi z TSP Mateuszem Kupczakiem i Mateuszem Janeczko ruszyli więc w podróż do Płocka z bojowym nastawieniem. Mecz rozpoczął się niemrawo, szans podbramkowych było jak na lekarstwo, jednak gospodarze zdołali zejść do szatni na prowadzeniu. Gole w 44 minucie gry z rzutu karnego zdobył Krzysztof Janus. Po przerwie trener Termaliki Piotr Mandrysz wprowadził jednak na boisko dwóch zawodników, którzy rozruszali grę ofensywną. W dużej mierze to dzięki dwójce Dawid PlizgaAdrian Paluchowski goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Termalica kolejne spotkania będzie więc rozgrywać z pozycji wicelidera i już tylko od niej zależy czy zdoła ją obronić i znaleźć się w przyszłym sezonie w piłkarskiej elicie. Wisła Płock – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (1:0)Bramki: Janus 44' z karnego, - Radić 47' (sam.) , Paluchowski 68' Mateusz Janeczko (Termalica) – 90 minut i żółta kartkaMateusz Kupczak (Termalica) – 90 minut- - - Dolcan Ząbki w składzie z Rafałem Grzelakiem w ramach 30 kolejki wybrał się w podróż do Grudziądza. Zważywszy na fakt, że obydwa zespoły od dawna nie mają już szans na awans, ani nie są też zagrożone spadkiem spotkanie to nie wywoływało większych emocji. Olimpia pokonała przyjezdnych 2:0 po golach byłego piłkarza Podbeskidzia Adama Cieślińskiego.Olimpia Grudziądz – Dolcan Ząbki 2:0 (1:0)Bramki: Cieśliński 23' z karnego i 87' Rafał Grzelak (Dolcan) – 66 minutSebastian Bartlewski (Dolcan) – nie grał- - -III LigaPo raz kolejny do zwycięstwa swej drużyny mocno przyczynił się Adrian Olszowski, dla którego trafienie z Piastem II Gliwice było już czwartym w ostatnich czterech spotkaniach i ósmym w całym sezonie. Piast II Gliwice – BTS Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:0)Bramki: Olszowski 60', Sikora 69' Adrian Olszowski – 90 minut i gol- - -LKS Czaniec – Polonia Łaziska Górne 3:1 Bramki: Gersok 58', Kwaśniewski69', Praciak76' – Wawrzyniak 83' Daniel Fabisiak (LKS) – 30 minutDawid Nagi (LKS) – 72 minuty