21.05.2015

Raport z wypożyczeń

Rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy są już niemal na finiszu, więc emocje związane z awansami i spadkami rosną z każdą kolejką. W walkę o dwa pierwsze miejsca na podium, dające możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie zaangażowane są już tylko trzy zespoły – Zagłębie Lubin, Wisła Płock oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza z wypożyczonymi z TSP Mateuszem Janeczko i Mateuszem Kupczakiem w składzie. Po zwycięstwie w Płocku z minionego weekendu niecieczanie awansowali na drugą pozycję kosztem właśnie Wisły. W ostatniej kolejce rywalem Janeczki, Kupczaka i spółki były Wigry Suwałki. Termalica pokazała w tym meczu, że nie zamierza łatwo oddać awansu, tak jak to miało miejsce w minionych sezonach, wygrywając 2:0. Nie było to jednak łatwe spotkanie – niecieczanie pokonali bramkarza rywali z dwóch rzutów karnych. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Wigry Suwałki 2:0 (2:0)Bramki: Biskup 31' z karnego, Plizga 44' z karnego  Mateusz Janeczko (Termalica) – 80 minutMateusz Kupczak (Termalica) – 90 minut - - -W środkowej części tabeli usadowił się już zespół Dolcanu. Piłkarze z Ząbek od dłuższego czasu nie liczą się w grze o awans, a i o ligowy byt nie muszą się już martwić. W podobnej sytuacji znajduje się ostatni ligowy rywal Dolcanu – GKS Katowice. W bezpośrednim pojedynku tych dwóch zespołów środka tabeli górą w meczu na własnym ternie okazali się gracze z podwarszawskiej miejscowości. Wynik: 2:0, a jedno z trafień powędrowało na konto wypożyczonego z Podbeskidzia Rafała Grzelaka. Dolcan Ząbki – GKS Katowice 2:0 (1:0)Bramki: Świerblewski 29', Grzelak 71' Rafał Grzelak (Dolcan) – 23 minuty