21.03.2016

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Czas na cotygodniowy raport! I LigaFabian Hiszpański (Wisła Płock)Lider rozgrywek po ostatnim bezbramkowym remisie z Pogonią Siedlce chciał szybko wrócić na zwycięskie tory i to faktycznie się udało. Tym razem zespół wypożyczonego z TSP Fabiana Hiszpańskiego pokonał Miedź Legnica 2:0 na własnym terenie i utrzymał jednopunktową przewagę nad Arką Gdynia. Co więcej dzięki porażce Zagłębia Sosnowiec Wisła zwiększyła przewagę nad trzecim miejscem do sześciu punktów (do Ekstraklasy awansują tylko dwa zespoły). Hiszpański w meczu z Miedzią pojawił się na boisku w 48 minucie przy stanie 1:0. Wisła Płock - Miedź Legnica 2:0 (1:0), Fabian Hiszpański - 42 minuty. - - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Młodzieżowy reprezentant kraju tak jak i w poprzednich meczach tak i w starciu z Sandecją Nowy Sącz wybiegł w podstawowym zestawieniu Chrobrego. Tym razem zespół z Głogowa na własnym terenie zremisował 1:1, choć zadanie w drugiej części utrudniła mu czerwona kartka, którą ukarany został jeden z defensorów - Michał Ilków-Gołąb. Dodatkowo przeciwko zespołowi z Dolnego Śląska podyktowana została "jedenastka", której jednak nie zdołał wykorzystać Wojciech Trochim. Mimo to Sandecja po chwili wyszła na prowadzenie, lecz nie udało jej się tego wyniku utrzymać do końca. Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0), Gracjan Horoszkiewicz - 90 minut - - - Mateusz Janeczko (Drutex Bytovia Bytów)Po raz pierwszy od startu rundy wiosennej Mateusz Janeczko nie wybiegł w podstawowym składzie Drutex Bytovii. Wyjazdowy mecz ze Stomilem Olsztyn, tak jak poprzedni z Wigrami Suwałki zakończył się po bezbramkowej batalii podziałem punktów, a Janeczko pojawił się na placu gry w 79 minucie. Bytovia jest zdecydowanie najczęściej remisującym zespołem w I Lidze, gdyż aż 11 razy dzieliła się punktami z rywalami. Druga w tej klasyfikacji Arka Gdynia remisów na swym koncie ma siedem. Zespół Janeczki aktualnie plasuje się na 9 miejscu. Stomil Olsztyn - Drutex Bytovia Bytów 0:0, Mateusz Janeczko - 11 minut. - - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Tym razem w meczu Pogoni Siedlce mogliśmy oglądać tylko jednego z Górali. Konrad Wrzesiński w meczu z GKS-em Katowice był zmuszony pauzować za kartki, więc nasza uwaga skupiła się tylko na Kamilu Jonkiszu. tym bardziej, że ten 20-letni ofensywny gracz pierwszy raz odkąd dołączył do zespołu Pogoni wybiegł w pierwszym składzie. Siedlczanie ulegli jednak wyżej notowanemu zespołowi GKS-u po samobójczym trafieniu z 74 minuty. Liczymy, że w kolejnym spotkaniu Kamil również otrzyma szansę gry od pierwszych minut, tym bardziej, że Pogoń ma problemy w ofensywie - w trzech ostatnich meczach nie zdołała trafić do siatki rywali. Zespół z Siedlec aktualnie zajmuje 14 pozycję w tabeli. GKS Katowice - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0), Kamil Jonkisz - 90 minut- - - Sebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)W tej kolejce zespół Olimpii pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Dolcanu Ząbki. - - - Fortuna Liga Robert Mazan (MSK Żilina)Po fatalnej serii pięciu przegranych spotkań z rzędu zespół Roberta Mazana wreszcie się przełamał i zrobił to w fantastycznym stylu! Zwycięstwo 6:0 nad Zlatymi Morawcami musi robić wrażenie, więc wszyscy w Żilinie starają się już nie pamiętać niepowodzeń z minionych tygodni i z optymizmem spoglądają w przyszłość. Robert rozegrał w tym spotkaniu 79 minut, a opuszczał boisko przy stanie 5:0. Żilina aktualnie zajmuje 5 lokatę w Fortuna Lidze. MSK Żilina - Zlate Morawce 6:0 (2:0)- - - II Liga Arkadiusz Górka (Znicz Pruszków) pojawił się w samej końcówce wygranego meczu z Olimpią Zambrów. Olipmia Zambrów - Znicz Pruszków 0:4, Arkadiusz Górka rozegrał 3 minuty. - - - Szymon Jarosz (Nadwiślan Góra) nie zagrał w wygranym 2:0 meczu z Legionovią Legionowo. - - - Maciej Felsch (BKS Stal Bielsko-Biała) w wygranym meczu przeciwko rezerwom Górnika Zabrze zagrał pełne 90 minut. Bartosz Iskrzycki ( również BKS Stal Bielsko-Biała) wszedł na boisko w 88 minucie.

26.04.2024, godz: 20:30