25.04.2016

Raport z wypożyczeń

Zapraszamy na cotygodniowy raport z występów wypożyczonych piłkarzy Podbeskidzia! I LigaSebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Po bardzo dobrych, a przede wszystkim skutecznych wiosennych spotkaniach Olimpia wreszcie wydostała się ze strefy zagrożonej spadkiem. Dość powiedzieć, że zespół Sebastiana Bartlewskiego w ośmiu meczach w tym roku zdobył więcej punktów, niż we wszystkich spotkaniach rundy jesiennej, a było ich przecież aż 19. Dzięki świetnej formie Olimpia biorąc pod uwagę tylko wiosenne mecze znajduje się na trzecim miejscu w lidze, mając na koncie tyle samo oczek co Wisła Płock i o dwa ustępując Arce Gdynia, murowanym kandydatom do awansu. W miniony weekend piłkarze z Grudziądza dość pewnie pokonali Zagłębie Sosnowiec 4:2, a 22-letni, wypożyczony piłkarz TSP jak zwykle wybiegł w podstawowej „jedenastce”. Aktualnie Olimpia zajmuje 13 lokatę w I Lidze. Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 4:2, Sebastian Bartlewski rozegrał 66 minut. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock), Mateusz Janeczko (Drutex Bytovia Bytów)Aby Wisła Płock i Arka Gdynia nie zagrały w kolejnym sezonie w Ekstraklasie, musiałby zdarzyć się chyba jakiś kataklizm dla tych zespołów. Arka po ostatniej kolejce zwiększyła swą przewagę nad trzecim miejscem do 13 punktów, zaś Wisła z Fabianem Hiszpańskim w składzie dzięki wyjazdowej wygranej 2:1 nad Bytovią Bytów (kolejny wypożyczony z TSP - Mateusz Janeczko tym razem nie pojawił się na boisku) ma 11 oczek przewagi. Kwestia awansu wydaje się być więc rozstrzygnięta, choć oczywiście nie takie rzeczy w piłce się zdarzały. Drutex Bytovia Bytów – Wisła Płock 1:2, Fabian Hiszpański rozegrał 25 minut, Mateusz Janeczko nie zagrał. - - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głowgów)Chrobry Głogów podzielił się punktami z Chojniczanką Chojnice w meczu wyjazdowym (1:1). Gracjan Horoszkiewicz w tym meczu nie zagrałAktualnie zespół z Dolnego Śląska zajmuje piątą pozycję w lidze.- - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Pogoń tym razem zremisowała w meczu u siebie z Miedzią Legnica. Bezbramkowy wynik mógł zaskoczyć, gdyż w ostatnim czasie Pogoń albo przegrywała, albo wygrywała, przy czym bramek padało zawsze sporo, a ostatni raz punktami dzieliła się jeszcze na początku marca. W pierwszym zestawieniu siedlczan wybiegli oczywiście zarówno Kamil Jonkisz jak i Konrad Wrzesiński i rozegrali po całym meczu. Pogoń od 76 minuty miała utrudnione zadanie, gdyż za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Adam Duda. Jeden punkt wywalczony z Miedzią nie uchronił siedlczan od spadku na 15 pozycję, która oznacza grę w barażach o utrzymanie w I Lidze. Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:0, Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński rozegrali po 90 minut. - - - Fortuna LigaRobert Mazan (Żilina)W minioną niedzielę zespół Roberta Mazana MSK Żilina rozegrał spotkanie, które może zaważyć na jego występach w kwalifikacjach do Ligi Europy. Niestety MSK poległ w Trnavie z tamtejszym Spartakiem 0:3 i został przez niego wyprzedzony w tabeli. Strata do Spartaka, który zajmuje czwarte, ostatnie miejsce gwarantujące grę o europejskie puchary wynosi na ten moment jeden punkt. Mazan w ostatnim meczu nie zagrał. Spartak Trnava - MSK Żilina 3:0, Robert Mazan nie zagrał. - - - II LigaArkadiusz Górka wszedł w 81 minucie wygranego przez jego Znicz Prukszów meczu ze Stalą w Stalowej Woli. Szymon Jarosz nie zagrał w barwach Nadwiślana Góra. - - - III LigaBartosz Iskrzycki oraz Maciej Felsch (kontuzja) nie zagrali w derbowym meczu BKS-u Stal Bielsko-Biała z Rekordem Bielsko-Biała wygranym przez piłkarzy Stali 3:1.

26.04.2024, godz: 20:30