03.09.2015

Derbowa porażka "Dwójki"

Dziś drużyna rezerw Podbeskidzia zmierzyła się z miejscowym rywalem - zespołem BTS Rekord. Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy ambitnie zaatakowali bramkę Górali w pierwszych momentach spotkania. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał w 11 minucie Mieczysław Sikora, ale jego strzał z pola karnego zdołał obronić Kaczmarek. Po tej sytuacji nasze rezerwy wyrównały obraz gry, czego efektem było kilka ciekawych akcji. bardzo dobrą szansę miał Dariusz Kołodziej, który w 30 minucie przedryblował trzech przeciwników i uderzył minimalnie niecelnie. Po półgodzinie gry do głosu ponownie doszła drużyna Rekordu. Najpierw w sytuacji sam na sam z Szymańskim lepszy okazał się Kaczmarek, lecz w 43 minucie przy strzale Nagiego z dystansu nie miał szans i musiał skapitulować. Było 1:0, a arbiter chwilę później nakazał zejść piłkarzom na przerwę.Na drugą połowę Podbeskidzie II wyszło z zamiarem odrobienia strat, dlatego trener Mrózek zdecydował się na zastąpienie Janića Bartlewskim. W 59 minucie Adam Pazio dopadł do piłki odbitej przez defensywę rywali i uderzył z woleja - niestety nieznacznie się pomylił.  Chwilę później sędzia przyznał rzut wolny Góralom, do futbolówki podszedł Dariusz Kołodziej, a jego strzał minimalnie minął bramkę Rekordu. Z upływem kolejnych minut "Dwójka" coraz mocniej spychała przeciwników pod ich pole karne, czego efektem były częste faule na naszych graczach. W 77 minucie Wojciech Kaczmarek ponownie wykazał się swoim kunsztem, broniąc strzał Szymańskiego po szybkiej kontrze ekipy z Cygańskiego Lasu, niestety w samej końcówce musiał wyjąć piłkę z siatki, bo gospodarze zdołali podwyższyć prowadzenie za sprawą Małegojurka. Starania TSP II przyniosły jeszcze honorowe trafienie Adama Pazio w doliczonym czasie gry, z rzutu wolnego,  lecz mimo to musieliśmy uznać wyższość zespołu z innej części Bielska-Białej. BTS Rekord 2:1 (1:0) TS Podbeskidzie IIbramki: 43' Nagi, 90' Małyjurek - 90+ Paziokartki: 49' Waliczek, 61' Kubica, 74' Bojdys, 75' Rucki - 11' Janeczko, 45' Pazio, 71' BartlewskiBTS Rekord: Góra - Bojdys, Nagi, Maślorz, Sikora (90+ Woźniak), Kubica (71' Małyjurek), Waliczek (56' Żółna), Sobik (64' Gaudyn), Szymański, Rucki, SzędzielarzŁawka: Żerdka, Małyjurek, Woźniak, Żołna, Olszowski, Gaudyn, WasilukPodbeskidzie II: Kaczmarek - Łaciak (73' Chmielewski), Kareta, Kuszmider, Pazio, Janeczko, Kołodziej (66' Oczko),  Zakrzewski, Janić (46' Bartlewski), Bujok (79' Handzlik), JonkiszŁawka: J. Felsch, Oczko, Bartlewski, Chmielewski, Handzlik