Newsy
06.04.2021

Rundić: "Powiedzieliśmy sobie, że postawimy wszystko na jedną kartę."

Milan Rundić zadowolony przebiegiem dzisiejszego spotkania odpowiedział nam na kilka pytań.

Milan, patrząc czysto kibicowskim okiem, od razu narzuca mi się pytanie, skąd taka różnica między meczem ze Stalą i Wartą, a dzisiejszą potyczką z Wisłą?

Myślę, że pierwszą rzeczą, która zrobiła różnice była murawa. Względem ostatnich meczów dzisiaj naprawdę plac był godny grania. Dodatkowo Warta grała niewygodnym stylem, posyłali długie piłki i bardzo agresywnie pressowali. Powiedzieliśmy sobie, że dzisiaj postawimy wszystko na jedną kartę. To się nam opłaciło. Ryzykowaliśmy, ale to wyszło naprawdę dobrze. Zmieniliśmy naszą formację i to pokazało, że z tyłu jesteśmy naprawdę silni, a z przodu pojawia się ogromna przestrzeń do wykreowania.

W ostatnim tygodniu drużyna trenowała bardzo mocno, czy to miało wpływ na to, jak się czuliście?

Przerwa reprezentacyjna okazała się dla nas bardzo istotna. Dało nam to czasu na poukładanie pewnych aspektów, takich jak fizyczne, taktyczne, czy też nawet psychiczne. Po takiej przerwie czuliśmy się też świeżo. To też pomogło nam zregenerować głowę, czuliśmy duży ciężar psychiczny i zmęczenie, ale przez ten czas naładowaliśmy baterię. Pracowaliśmy bardzo mocno... Okej, ja nie, bo miałem lekki uraz i zostałem potraktowany trochę lżej (śmiech), ale jako drużyna trenowaliśmy bardzo ciężko i to się opłaciło na boisku.

Jeśli spojrzymy na tabelę, sytuacja delikatnie się poprawiła. Czy możemy się czuć komfortowo?

Szczerze? Absolutnie nie. Do końca sezonu musimy walczyć jak lwy. Musimy się wykazać sprytem i pokazać nieustanny głód walki i punktów. Musimy być pokorni aż do ostatniej minuty tego sezonu.

powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

PKO BP Ekstraklasa 2020/2021 - Kolejka 26

VS

20.04.2021, godz: 20:30