11.09.2015

Gramy na wyjeździe - Lech Poznań

O aktualnej formie Kolejorza napisano już chyba wszystko. Start bieżącego sezonu ligowego jest jednym z najgorszych w historii w wykonaniu Mistrza Polski. To jednak wciąż Lech Poznań, który w minionych rozgrywkach dzielił i rządził w naszej Ekstraklasie i wciąż ma w swym składzie klasowych zawodników. Znakiem zapytania w kwestii tego zespołu jest nie czy tylko kiedy zacznie grać na miarę swoich możliwości.
Lech Poznań, sezon 2015/2016Miejsce: 14Punkty: 4Bramki: 5 -11 Bilans gier: 1 zwycięstwo, 1 remis, 5 porażekSkład z ostatniego meczu: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kadar (60' Kamiński), Douglas – Lovrencsics (46' Thomalla), Trałka, Dudka (46' Formella), Linetty, Pawłowski, HamalainenKapitan: Łukasz TrałkaHistoria spotkań: Dotychczas obydwa zespoły w meczach o punkty spotkały się 11 razy. Bilans zdecydowanie przemawia za Kolejorzem – 6 zwycięstw, 4 remisy i jedna wygrana TSP. Dla Górali to zwycięstwo z sezonu 2012/2013 ma jednak wyjątkową wartość. W drodze do utrzymania, które dla wielu wtedy wydawało się niemożliwe pokonali oni walczącego o Mistrzostwo Polski Lecha na ich terenie 2:0! Bohaterem w tamtym spotkaniu okazał się Fabian Pawela, który jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonał stojącego wówczas między słupkami poznańskiego zespołu Krzysztofa Kotorowskiego. Kolejorz po tym meczu stracił szansę na mistrzowski tytuł, a bielszczanie z jeszcze większym animuszem ruszyli do kolejnych (wygranych) starć z Pogonią Szczecin i Widzewem Łódź, które dały upragnione utrzymanie. W minionym sezonie z Poznania piłkarze Podbeskidzia wyjechali z cennym punktem, mimo iż przez niemal całe spotkanie przegrywali – bramkę już w 6 minucie zdobył Dawid Kownacki, a wyrównał dopiero minutę przed końcem Bartosz Śpiączka. W Bielsku-Białej Górale ulegli już 0:2, po bramkach z drugiej części gry Dariusza Formelli i Kaspera Hamalainena. Był to ostatni mecz fazy zasadniczej sezonu, po którym nastąpiła roszada na ławce trenerskiej TSP – Leszka Ojrzyńskiego zastąpił Dariusz Kubicki.  Kadra: Lech po bardzo udanym poprzednim sezonie poza napastnikiem Zaurem Sadajewem nie stracił żadnego z zawodników, który miał większy wpływ na jego grę. Mało tego do grona lechitów dołączyli napastnicy Marcin Robak i Denis Thomalla, pomocnik Abdul Aziz Tetteh oraz uniwersalny Dariusz Dudka, a ostatnio Kolejorz zakontraktował jeszcze Macieja Gajosa. Skład został więc wydatnie wzmocniony. Póki co brakuje tylko przełożenia tego potencjału na boisko.