Newsy
21.07.2021

[SPARING]: Podbeskidzie - Chrobry 0:2

Trzeci mecz sparingowy Górali to starcie z ligowym przeciwnikiem – Chrobrym Głogów.

Po sparingowej wygranej i remisie przyszła również pierwsza sparingowa przegrana, w obecnym okresie przygotowawczym. Podbeskidzie uległo dziś Chrobremu 0:2 po golach w końcówce pierwszej połowy i tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie.

W pierwszej części gry przeważało Podbeskidzie, ale bielszczanie nie potrafili tej przewagi udokumentować bramkami. Jak zwykle groźny w polu karnym przeciwnika był duet Biliński – Roginić, ale skrupulatnie pilnowany przez defensorów Chrobrego nie zdołał stworzyć sytuacji, które mogłyby zakończyć się golami.

Ku zaskoczeniu obserwatorów widowiska w Niemodlinie, pod koniec pierwszej połowy to Chrobry objął prowadzenie. Daleki przerzut na lewe skrzydło zakończył Dziąbek, który przyjął piłkę zszedł do środka i huknął na bliższy słupek nie dając szans Martinowi Polackowi na skuteczną interwencję.

Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa, a zanim na dobre rozpoczęła się druga część meczu było już 0:2 van der Heijden wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrony bielszczan i podwyższył prowadzenie Chrobrego.

Po drugim golu znów inicjatywę objęło Podbeskidzie, ale aż do końca meczu nie zdołało zdobyć choć jednej bramki i spotkanie zakończyło się wygraną głogowian.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: 40’ Dziąbek, 48’ van der Heijden

Podbeskidzie: Polacek (46’ Wieczorek) – Costa (46’ Gutowski), Mikołajewski (46’ Rodriguez), Batelt – Gach (49’ Bukowczan), Stasik (70' Mazur) – Bieroński (46’ Kowalski-Haberek), Frelek (46’ Sieracki), Laskowski - Roginić, Biliński (46’ Polkowski)
 

powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2021/2022 - Kolejka 1

VS

01.08.2021, godz: 15:00