02.02.2023

[SPARING] Podbeskidzie - Inhułeć Petrowe 1:0 | #Alanya2k23

W sparingu zamykającym obóz przygotowawczy w tureckiej Alanyi, Podbeskidzie przegrało z Inhulećem Petrowe, 0:1.

Od początku meczu zawodnicy z Ukrainy narzucili wysoki pressing, jednak to nie przeszkodziło Góralom w stworzeniu groźnej sytuacji już w pierwszej minucie. Biliński zagrał do wybiegającego Simonsena, Jeppe dośrodkował w pole karne, a tam w ostatniej chwili interweniował jeden z obrońców, który wybił piłkę na rzut rożny.

Chwilę później gra została wstrzymana na kilka minut, bowiem do groźnego zderzenia głowami doszło pomiędzy dwoma zawodnikami Petrowa, po którym obaj nie podnosili się z murawy. Ukraińscy obrońcy przez względu na odniesione obrażenia nie mogli kontynuować gry i już w 7. minucie oglądaliśmy pierwsze dwie zmiany.

Zespół ukraińskiej ekstraklasy pierwszą dogodną okazję stworzył sobie po kwadransie gry. Goście ruszyli z kontrą, ale dobra interwencja Igonena uchroniła nas przed stratą bramki. Po interwencji naszego bramkarza Inułeć miał jeszcze rzut rożny, jednak ze stałego fragmentu nie stworzyli żadnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy byliśmy świadkami gry głównie w środku pola, z kilkoma próbami graczy z Petrowa, bez problemu radził sobie Igonen.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie - przewagę w posiadaniu piłki miał zespół z Ukrainy. Na nasze nieszczęście zaraz po wznowieniu gry Inhułeć wyszedł na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik z numerem 17, który uderzył z ponad 20 metrów czym zaskoczył interweniującego Igonena.

Podbeskidzie próbowało odpowiedzieć, ale czy strzał Sitka czy próba Drzazgi nie mogły zaskoczyć bramkarza z Ukrainy. Ostatecznie w ostatnim meczu na #Alanya2k23 TSP przegrało a tym samym z dorobkiem 3 zwycięstw, remisu oraz porażki zakończyło tegoroczne przygotowania.