21.09.2020

[SPARING]: Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie 1:1

W poniedziałkowe południe Podbeskidzie zremisowało z Zagłębiem Sosnowiec w grze sparingowej 1:1. Jedyną bramkę dla Górali zdobył Marko Roginić.

W sparingu z pierwszoligowcem swoją szansę dostali zawodnicy, którzy w ostatnich meczach mieli mniej możliwości na zaprezentowanie swoich umiejętności. Już początek spotkania przyniósł otwarcie wyniku. Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Ubbink a w polu karnym bardzo dobrze do główki złożył się powracający po kontuzji Roginić, który pokonał Chorążke.  Po szybkiej bramce mecz nieco się uspokoił i obie drużyny nie stworzyły sobie wielu sytuacji bramkowych. W 43 minucie świetną interwencją popisał się Leszczyński, który koniuszkami palców wybronił strzał Karbowego i tym samym uratował nasz zespół przed wyrównującą bramką jeszcze w pierwszej połowie.

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie – optyczną przewagę miało Podbeskidzie, ale nie przełożyło się to na podwyższenie rezultatu. W 66 minucie z własnej połowy z indywidualną akcją ruszył Marzec i mijając ostatniego obrońcą upadł na boisko po kontakcie z przeciwnikiem. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia. Na nasze nieszczęście chwilę później gospodarze wyrównali – napastnik z Sosnowca urwał się naszym obrońcom i strzałem w krótki róg pokonał Rafała Leszczyńskiego. Do końca wynik nie uległ już zmianie i w Sosnowcu na boisku bocznym Stadionu Ludowego padł remis 1:1.

Zagłębie Sosnowiec – TS Podbeskidzie 1:1 (0:1)

Bramki: 67’ – 7’ Roginić

TS Podbeskidzie: Leszczyński – Mroczko, Osyra, Bashlai, Modelski – Marzec (85’ Kukuła), Bieroński, Kocsis, Sierpina (50’ Batelt) – Ubbink (73’ Martin) – Roginić (85’ Kręcichwost)