Newsy
28.04.2015

Trenerski staż

Od początku pobytu, szkoleniowcy Łukasz Rozmus, Dariusz Drewniak oraz Wojciech Fluder mieli okazję przyglądać się organizacji piłkarskiej akademii oraz całego klubu. Codzienne treningi podzielone były tam na dwa bloki: pierwszy od 9 do 12, w którym udział brało po 4-5 grup i drugi od 15 do 21. zajęcia trwają więc cały dzień.
Przez całe dnie podpatrywaliśmy pracę wszystkich zespołów, począwszy od U-7, aż po pierwszą drużynę. Mają one do dyspozycji siedem boisk treningowych, boiska typowo do treningu bramkarskiego czy shooting box do strzeleckiego treningu - rozpoczął Dariusz Drewniak, jeden z trenerów przebywających na stażu. Celem akademii Dinama jest szkolenie zawodników i transferowanie ich za zachód. Pod tym względem klub jest 5 w Europie – biorąc pod uwagę wychowanków którzy grają w innych ligach.  Trenerzy odwiedzili także stadion w Rijece podczas finałowego meczu krajowego pucharu. D.D: Braliśmy udział w prezentacji, w której przedstawione zostały cele klubu - m.in. wychowywanie i sprzedaż zawodników do silnych, europejskich lig. Tutaj za przykład podawany był choćby Alen Halilović, który niedawno trafił do Barcelony. Jeśli chodzi o szkolenie, to dużą wagę przywiązują do przygotowania motorycznego. Spośród 25-30 trenerów pracujących w klubie czterech to fachowcy właśnie w tej dziedzinie. W ośrodku mieści się również centrum medyczne, także już najmłodsi zawodnicy są pod świetną opieką. Sam system szkolenia jest bardzo spójny. Ćwiczenia które były stosowane wśród najmłodszych grup, można było zaobserwować również na treningach choćby zespołu U-19. Oczywiście w pewnym stopniu w zmodyfikowanej formie. To było widać również w meczach, które oglądaliśmy– wiele bramek padło po wyuczonych schematach. 
Dinamo Zagrzeb to potentat na krajowym podwórku. Przed tym zespołem ogromna szansa na zdobycie w tym sezonie już 10 z rzędu (!) mistrzostwa. Grupy młodzieżowe tego klubu to również wiodąca siła w Chorwacji - średnio drużyny te mają od 8 do 14 młodzieżowych reprezentantów kraju.D.D: Gdy chłopcy wyjeżdżają na kadrę, na treningach zostaje niewielu. Kilku zawodników jest również ściąganych ze świata – są organizowane „campy” w Stanach Zjednoczonych, czy bliżej, w Bośni, ale tylko dla graczy z chorwackim paszportem. Staż w Zagrzebiu zrobił na trójce trenerów Podbeskidzia spore wrażenie.

Bardzo profesjonalna akademia. Na każdym treningu jest średnio 4 trenerów, świetna baza, o którą dba cała armia osób. Szkolenie stoi tam na naprawdę najwyższym poziomie. Przyjęto nas tam bardzo miło. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska jak funkcjonuje klub i szkolenie, dzięki czemu mamy sporo materiału do pracy i analizy - zakończył Drewniak. 
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 30

VS

02.05.2020, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej