07.05.2024

[TSP II] Awans do półfinału Poltent Pucharu Polski

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Beskidem Skoczów, Górale awansowali do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych.

Nasze rezerwy do meczu w Skoczowie przyjeżdżały w roli faworyta, bowiem gospodarz na co dzień występuje w lidze okręgowej, jednak Beskid postawił trudne warunki gry.

Pierwszą bramkę oglądaliśmy dopiero pod koniec pierwszej połowy, z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkował Radosław Zając, w polu karnym najlepiej zachował się Marco Siverio Toro, który świetnym strzałem piętą otworzył wynik spotkania.

Górale z prowadzenia nie cieszyli się długo, minutę poźniej, tuż przed zejściem do szatni stan rywalizacji wyrównał pomocnik gospodarzy. Jakub Małkowski oddał strzał z około 30 metrów, piłka skozłowała w polu karnym i przeskoczyła nad interweniującym Sebastianem Zajacem.

W drugiej połowie oglądaliśmy ostatnią bramkę w meczu. W 58. minucie dobry pressing Siverio Toro i Franciszka Liszki zaowocował odbiorem piłki, Hiszpan podał do wbiegającego w pole karne Michała Studnickiego, a nasz młody snajper strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania.

W półfinale Poltent Pucharu Polski zmierzymy się ze zwycięzcą meczu Orzeł Łękawica - Zagłębie II Sosnowiec, które odbędzie się 15 maja o 18:00.

W drugim półfinale zagrają ze sobą Drama Zbrosławice oraz LKS Goczałkowice-Zdrój. Oba półfinały zaplanowano na 21 maja na godzinę 18:00.

Beskid Skoczów - TS Podbeskidzie II 1:2 (1:1)

Bramki: 45+1' Małkowski - 45' Siverio Toro, 58' Studnicki

TSP II: S. Zajac - Pa. Szumiński, Wypych, Felsch, Piecuch (46' Chmiel), Zając, Pi. Szumiński, Liszka, A. Zajac (70' Nnoshiri), Studnicki (82' Biskup), Siverio Toro