Newsy
09.05.2019

Tydzień Bez Barier


foto: Graphia.plJuż w najbliższą sobotę w 33. kolejce Fortuna 1 Ligi, czyli również w ramach meczu Podbeskidzia z Odrą Opole odbędzie się druga edycja "Tygodnia Bez Barier", która po raz pierwszy zagościła na polskich stadionach przed rokiem.W ramach tegorocznej akcji wspólnie z Amp Futbolową drużyną Kuloodpornych Bielsko-Biała zaprosiliśmy dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, które od czerwca 2018 trenują w barwach Kuloodpornych, do wyprowadzenia piłkarzy na murawę w ramach eskorty oraz wspólnego kibicowania podczas całego meczu.
Aktywizacja dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi to kolejny z projektów założyciela fundacji Daniela Kawki. Seniorski zespół Kuloodpornych od lat z powodzeniem występuje w Mistrzostwach Polski AMP Futbol Ekstraklasy. foto: Bartłomiej BudnyDrużyna Kuloodpornych to Wicemistrzowie Polski 2018. Aktualni liderzy Amp Futbol Ekstraklasy z 5 punktami przewagi nad drugim miejscem, gdzie w ostatnim turnieju pokonali Legię Warszawa 4:0. Wychowankowie regularnie powoływani są do Reprezentacji Polski. Fundacja Kuloodporni organizuje jedyne w województwie śląskim treningi piłkarskie dla osób po amputacjach i jedyne w województwie śląskim treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. W 2017 roku po raz pierwszy w historii wystawili drużynę z Bielska-Białej w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dzieci z domów dziecka.
foto: Marcin ŁukaszewiczGłównym celem akcji jest promocja polskiej piłki nożnej, klubów i stadionów jako miejsc otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb. Inicjatywa ta, ma w głównej mierze zachęcić kibiców z niepełnosprawnościami do regularnego uczestnictwa w meczach piłki nożnej w Polsce. Ogólnopolska Federacja Kibiców Niepełnosprawnych powstała w 2016 roku. Zrzesza w swoich strukturach 13 stowarzyszeń i fundacji, które działają na rzecz kibiców niepełnosprawnych w Polsce. Głównym celem jest profesjonalizacja działań kibiców z niepełnosprawnościami oraz ich jak najbardziej aktywne uczestnictwo w meczach piłkarskich. W porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej trzykrotnie współorganizowali warsztaty dla klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO). Federacja Kibiców Niepełnosprawnych jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
foto: Marcin Łukaszewicz
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej