05.09.2014

Udany sparing na Słowacji

Przerwę w rozgrywkach ligowych na mecze reprezentacyjne drużyna Podbeskidzia wykorzystała na sparing z drużyną słowackiej Fortuna Ligi MFK Rużomberk. Mecz rozgrywany na ładnie położonym obiekcie słowackiego klubu był bardzo udaną próbą przed dalszymi ligowymi bojami. W pierwszej połowie trener Leszek Ojrzyńskizostawił na ławce obu podstawowych środkowych pomocników Slobodę i Iwańskiego, co wpłynęło na grę drużyny właśnie w środku pola. Jedyne dwie groźne akcje w tej części gry powstały po dośrodkowaniu z rzutu z autu -  wtedy to w zamieszaniu pod bramką piłkę przejął Maciej Korzym, który huknął prosto w poprzeczkę, oraz po indywidualnej akcji Piotra Malinowskiego – ten uderzył jednak nad bramką. Równie nieskuteczni byli gospodarze, toteż do przerwy na tablicy wyników widniały dwa zera. W przerwie zmieniony został prawie cały skład Górali – zostali jedynie Pavol Stano(zmieniony w 70 minucie przez młodego Macieja Felscha), ale siłą napędową Podbeskidzia były skrzydła. Najpierw Damian Chmiel idealnie dograł na głowęSylwestra Patejuka i ten nie miał najmniejszych problemów żeby otworzyć wynik. Drugą bramkę wypracował ten sam duet. Znów dogrywał Chmiel, tym razem popisał się świetnym przeglądem pola i podaniem z głębi boiska otworzył koledze drogę do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Patejuk golkipera ominął i umieścił piłkę w bramce. Oba trafienia przedzielił jedyny gol dla Rużomberka, a te trzy bramki padły w okresie zaledwie pięciu minut. Na 3:1 podwyższył niezawodny ostatnioChmiel, który pod bramką wykazał się ogromnym spokojem. Zamarkował strzał kładąc tym samym bramkarza i potem trafił już do pustej bramki, dokładając do dwóch asyst również swoje trafienie.Miejmy nadzieje, że wysoka dyspozycja, nie tylko jego, ale także innych zawodników Podbeskidzia utrzyma się również na mecze ligowe i zaowocuje kolejnymi zdobyczami punktowymi. MFK Rużomberk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:0) Bramki: Nosek 51' – Patejuk 49' i 54', Chmiel 66' I połowa: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Pavol Stano, Frank Adu - Marek Sokołowski, Artur Lenartowski, Adam Deja, Piotr Malinowski - Sebastian Bartlewski - Maciej Korzym  II połowa: Michal Pesković - Adam Pazio, Adam Deja, Pavol Stano, Piotr Tomasik - Sylwester Patejuk, Maciej Iwański, Anton Sloboda, Damian Chmiel - Idrissa Cisse, Robert Demjan