04.07.2015

W skwarze pokonali nas "brukarze"

Podbeskidzie uległo Termalice Bruk-Bet Nieciecza w meczu sparingowym.  W meczu z ekstraklasowym rywalem w Podbeskidziu wystąpili trzej zawodnicy testowani:Jakub Kowalski, którego widzieliśmy już w meczu z GKS-em Tychy, a także Konrad Wrzesiński oraz bramkarz Pavol Bajza. Wszyscy dostali szansę gry już w pierwszej połowie meczu. Górale od początku zdecydowanie zaatakowali rywali agresywnym pressingiem, dzięki czemu często odbierali piłkę jeszcze na połowie przeciwnika. Mimo przechwytów nie udało się stworzyć klarownej sytuacji pod bramką. Z pierwszych minut na uwagę zasługuje bomba Adu, któremu wyłożył piłkę Kato, strzał był mocny i niecelny. Po drugiej stronie boiska już pierwsza akcja drużyny z Niecieczy przyniosła powodzenie: prawy obrońca Chomiuk, zszedł z piłką do środka boiska i płaskim strzałem pokonał bramkarza Podbeskidzia. Już chwilę później odpowiedzieć mogli bielszczanie za sprawąDamiana Chmiela, którego strzał w niewielkiej odległości minął bramkę. W 37 minucie znów prawą stroną akcję przeprowadził Kowal, który poradził sobie z dwoma przeciwnikami i mocnym strzałem pokonał Bajzę. Na drugą połowę trener Kubicki dokonał ośmiu zmian w drużynie, w trakcie drugiej części gry na boisku pojawili się jeszcze Krzysztof Łaciak i Seweryn Pielichowski, a także nastąpiła zmiana powrotna i na boisku na ostatni kwadrans pojawił się ponownie Robert Demjan.Duży upał zdecydowanie wpłynął na tempo gry i w drugiej połowie brakowało porywającej gry. Na grę Podbeskidzia wpływ miało też pojawienie się kilku młodszych zawodników, którzy nie przepracowali pełnego okresu przygotowań a do zespołu dołączyli znacznie później.Zryw bielszczan nastąpił w ostatnich minutach kiedy to dwukrotnie rywale ratowali się wybiciem piłki z linii bramkowej. Najpierw po strzale głową Marka Sokołowskiego, następnie po dobitce Roberta Demjana. Napór przyniósł efekt dopiero w ostatniej akcji meczu. Dobre dośrodkowanie Mateusza Możdżenia wykorzystał Lukas Janic – który wygrał pojedynek główkowy z obrońcą Niecieczy i mocnym strzałem pokonał bramkarza.Następny mecz czeka bielszczan w najbliższą środę - przeciwnikiem będzie MFK Frydek-Mistek, następnie już w końcowej fazie przygotowań Podbeskidzie rozegra dwa mecze w jednym dniu: 10 lipca tj. piątek, w Dankowicach o 13:00 przeciwnikiem będzie MFK Rużomberok, a o 17:00 GKS Katowice. Podbeskidzie - Nieciecza 1:2 (0:2)Bramki: 90' Janic - 9' Chomiuk, 37' KowalTSP:I połowa: Bajza - Wrzesiński, Nowak, Lazarus, Adu - Kato, Deja - Kowalski, Kołodziej, Chmiel -  DemjanII połowa: Kaczmarek - Sokołowski, Horoszkiewicz, Lazarus, Adu (68'Łaciak) - Kowalski (68' Pielichowski), Felsch, Możdżeń, Kuszmider (75' Demjan), Janic - Jonkisz Nieciecza: S.Nowak - Chomiuk, Sołdecki, Wróbel, Jarecki - Kogut, Pleva, Kaczmarczyk, Plizga  - Paluchowski, Kowal. II połowa: Witan -  Fryc, Markowski, Abramowicz, Ziajka - Biskup. Kupczak, Kaczmarczyk, Foszmańczyk, Kogut - Drozdowicz