04.08.2019

Wyjazdowe zwycięstwo w Chojnicach!

WYNIKIEM 1:0 DLA PODBESKIDZIA ZAKOŃCZYŁ SIĘ 2. MECZ FORTUNA 1. LIGI. GÓRALE W WYJAZDOWEJ POTYCZCE POKONALI CHOJNICZANKĘ CHOJNICE.

Podbeskidzie sezon 2019/20 rozpoczynało od dwóch meczów wyjazdowych. O ile pierwszy wyjazd był do pobliskiego Sosnowca, o tyle na drugi piłkarze udali się już znacznie dalej. Celem podróży Górali były Kaszuby, a dokładniej Chojnice, gdzie mieli zmierzyć się z potocznie nazywaną ,,Chlubą Grodu Tura”. Ostatnia potyczka obu ekip miała miejsce niedawno, bo niecałe 3 miesiące temu w 32 kolejce ubiegłego sezonu. Wtedy do bramki Chojniczanki trafiali Płacheta oraz Sabala, a dla gospodarzy Paprzycki i w 93 minucie Drozdowicz. Podrażnieni zawodnicy Podbeskidzia mieli więc dobrą okazję, aby odgryźć się za tamten wynik.

W porównaniu do spotkania wprowadzającego trener Brede nie zdecydował się na żadną zmianę w wyjściowej jedenastce. Po raz pierwszy do kadry meczowej załapał się z kolei najnowszy nabytek Górali, Ivan Martin.

Już sam początek meczu pokazał, że przed nami ciekawe widowisko. W pierwszym kwadransie okazje mieli zarówno goście jak i gospodarze. Najpierw to nasza drużyna po serii rzutów wolnych starała się zagrozić bramce Janukiewicza, jednak za każdym razem Góralom brakowało trochę szczęścia. W odpowiedzi to Chojniczanka przeprowadziła szybką akcję zapoczątkowaną przez Sacharuka, który wyłożył piłkę do Zawistowskiego przed polem karnym. Na nasze szczęście, w ostatniej chwili strzał zablokował Danielak. Okres bardziej wyrównanej gry na boisku został przerwany przez Marko Roginicia w 31 minucie. Początkowo gospodarze wykonywali rzut z autu pod naszym polem karnym, jednak szybko przejęta piłka zainicjowała kontrę Górali. Piłkę przejął Sierpina i popędził z nią pod samą linię końcową boiska, odegrał do nadbiegającego chorwackiego napastnika a ten wślizgiem wepchnął piłkę do bramki. Przed przerwą na tablicy świetlnej mógł widnieć już wynik 0:2. Bardzo ładną wymianę podań pomiędzy Jarochem, Nowakiem i Danielakiem mógł sfinalizować Sieracki, ale zabrakło mu kilku centymetrów, aby zdobyć swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie Podbeskidzia.

Po przerwie do ataku nieco odważniej ruszyła drużyna z Chojnic. Ożywieni dwiema zmianami przerwie gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Najgroźniej pod bramką Polacka było po akcjach Mikołajczaka i Podgórskiego. Strzał pierwszego w ostatniej chwili uratował Osyra, a uderzenie Podgórskiego wzrokiem nad poprzeczkę odprowadził nasz bramkarz. Losy drugiej połowy mogła odmienić sytuacja z 64 minuty. Wychodzącego na czystą pozycję Roginicia faulował Wołąkiewicz. Było to jego drugie poważne przewinienie, więc otrzymał drugą a zarazem czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł nasz kapitan, jednak uderzenie czubkiem głowy sparowali zawodnicy w murze. W końcówce spotkania w poczynania zespołów wkradło się sporo chaosu.  Gospodarze za wszelką cenę chcieli wyrównać stan gry a Podbeskidzie nieco bardziej skupiło się na bronieniu własnej bramki i szybkich kontratakach. Po jednym z nich bardzo bliski zdobycia bramki był Danielak, ale jego strzał instynktownie wybronił Janukiewicz. Pod koniec meczu kolejną świetną okazję miał Roginić, jednak jego strzał zablokowali obrońcy Chojniczanki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, które dało Podbeskidziu pierwsze 3 punkty w nowym sezonie.

2. kolejka Fortuna 1. Ligi | 04.08.2019 17:45 | Stadion Chojniczanka 1930 w Chojnicach

MKS Chojnicznka 1930 - TS Podbeskidzie 0:1 (30' Roginić)

Chojniczanka: Janukiewicz, Mudra, Wołąkiewicz, Michalski, Sylwestrzak, Kuzimski (46’ Podgórski), Zawistowski (46’ Obrocnik), Wolski, Sacharuk, Trochim (72’ Surdykowski), Mikołajczak
Podbeskidzie: Polacek - Modelski, Baszłaj, Osyra, Jaroch -  Sierpina, Figiel, Sieracki (75’ Rakowski), Nowak, Danielak (75’ Laskowski)  – Roginić

Żółte kartki: Wolski, Wołąkiewicz, Mikołajczak – Sieracki, Sierpina
Czerwona kartka: Wołąkiewicz (za drugą żółtą)