20.11.2015

Kolejny rywal - Zagłębie Lubin

Beniaminek Ekstraklasy był pierwszym rywalem TSP w sezonie 2015/16 i właśnie z Góralami zdobył swój pierwszy punkt po rocznej przerwie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.Zagłębie po degradacji zmieniło sposób prowadzenia zespołu, trener Piotr Stokowiec zaczął częściej stawiać na młodzież, a cała kadra nie jest już budowana tak wielkim nakładem finansowym jak miało to miejsce choćby jeszcze dwa lata temu. Po nie najgorszym początku z Podbeskidziem Miedziowi rozkręcali się z meczu na mecz i stali się jedną z małych niespodzianek startu rozgrywek. W końcu przyszedł jednak kryzys z którego najbliżsi rywale TSP wciąż niemogą się wydostać. Sześć spotkań z rzędu bez zwycięstwa (trzy remisy i trzy porażki) i Zagłębie szybko znalazło się w dolnej strefie tabeli. Czy dziś zdołają przerwać tą niechlubną serię? A może to Górale wreszcie odblokują się w grze na własnym terenie? Wszyscy mocno dopingujmy, aby to spełnił się ten drugi scenariusz. Zagłębie Lubin, sezon 2015/2016: Miejsce: 12 Punkty: 18Bramki: 19-22Bilans gier: 4 zwycięstwa, 6 remisów, 5 porażek Ostatni mecz: Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 1:3 (0:1)
Fornec – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra, Janus (74' Woźniak), Kubicki, Tosik, Rakowski (61' Vlasko), Janoszka (45' Polacek), PapadopulosCzerwona kartka: Fornec 45' Strzelcy: 6 - Michal Papadopulos, 3 - Krzysztof Janus, 2 - Krzysztof Piątek, Adrian Rakowski, 1 - Đorđe Čotra, Maciej Dąbrowski, Jarosław Kubicki, Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak Historia spotkań z TSP: Do tej pory obydwa zespoły spotkały się 12 razy (Ekstraklasa i I Liga). Lepszy bilans mają Górale, którzy wygrali 5 spotkań w 4 meczach padł remis, a 3 razy górą było Zagłębie. Bilans bramkowy to 17-13 na korzyść Podbeskidzia. TUTAJ ZNAJDZIECIE WYWIAD Z MATEUSZEM SZCZEPANIAKIEM, WYCHOWANKIEM ZAGŁĘBIA.