30.07.2018

[Fortuna 1 Liga]: Podsumowanie 2. kolejki

Po drugiej kolejce jedynie Odra Opole może pochwalić się dwiema wygranymi, nie ma już natomiast zespołu, który nie zdobyłby żadnego punktu.W dziewięciu spotkaniach padło 16 bramek, a sędziowie pokazali aż cztery czerwone kartki. Pięć meczów zakończyło się remisami,  dwukrotnie wygrywali goście a jedynym gospodarzem, który zgarnął komplet punktów była Puszcza Niepołomice. 2. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpoczęła się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze rozgrywa Warta Poznań – beniaminek o tydzień dłużej niż pozostałe drużyny czekał na swój mecz, ponieważ spotkanie ze Stomilem Olsztyn zostało przełożone. Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:1Rywalem Warty był inny beniaminek – Garbarnia Kraków, która w pierwszej kolejce przegrała ze Stalą Mielec 0:2. Mecz został odnotowany przez statystyków jako spotkanie, w którym obie drużyny zdobyły swoje debiutanckie bramki w rozgrywkach: pierwsi trafili goście, a autorem bramki był Jakub Wróbel, wyrównującego gola dla Warty strzelił Bartosz Kieliba. Remis oznaczał, że obie ekipy zdobyły swój premierowy punkt w Fortuna 1 Lidze.MKS Bytovia – Stomil Olsztyn 0:0Skazywana przez wielu na rolę dostarczyciela punktów Bytovia nie zważa na opinie ekspertów i po pokonaniu Bruk-Betu w pierwszej kolejce, w drugiej zdobyła jeden punkt remisując bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn, następnym rywalem Podbeskidzia.Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1Zwycięskie w pierwszej kolejce Wigry, w doliczonym czasie gry uratowały remis z Chojniczanką. Dla zespołu z Chojnic to drugi z rzędu mecz, w którym bramkę na wagę zwycięstwa traci w końcówce meczu, przed tygodniem Maciej Korzym golem w 91 minucie dał remis Sandecji, w Suwałkach na 1:1 już po podstawowym czasie gry trafił Martin Adamec, słowacki pomocnik Wigier. W pierwszej połowie na prowadzenie Chojniczankę wyprowadził Janusz Surdykowski, który po przejściu z Bytovii nie stracił skuteczności i trafia już dla nowego klubu. Wyrazy uznania dla ambicji zespołu z Suwałk tym większe, że od 73 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Roberta Bartczaka, a mimo to zdołali wyrównać.ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1Po pierwszej serii gier oba zespołu były w zgoła odmiennych nastrojach: łodzianie w swoim ligowym debiucie zgarnęli komplet punktów w Głogowie, a Gieksa, jak dobrze wiemy, przegrała na własnym stadionie z Podbeskidziem. Po spotkaniu tych drużyn w Łodzi role się odwróciły, katowiczanie wygrali 1:0 po golu Daniela Rumina w 24 minucie i trzy punkty pojechały na Bukową.Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:0Drugie zwycięstwo i fotel lidera rozgrywek Fortuna 1 Ligi zawodnikom trenera Mariusza Rumaka dała bramka Mariusza Rybickiego zdobyta w 42 minucie. Goście mecz kończyli w dziesiątkę po wykluczeniu z gry Dawida Szufryna, który zobaczył dwie żółte kartki.GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1Tyszanie to drugi, po Chojniczance, zespół, który w pierwszych kolejkach nabawił się kompleksu doliczonego czasu gry. Przed tygodniem w Opolu Odra w ostatnich minutach pognębiła tyski GKS odbierając im choćby jeden punkt. Teraz GKS punkt zdobył, ale miał ochotę na znacznie więcej, bo od 6 minuty prowadził z Chrobrym po golu Daniela Tanżyny. Gdy w 91 minucie Michał Borecki z Chrobrego zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska, zwycięstwo gospodarzy wydawało się niezagrożone. Podczas ostatniego ataku Chrobrego, już w piątej doliczonej minucie gry, w polu karnym ręką zagrał jeden z obrońców GKS-u i Przemysław Trytko wykorzystał rzut karny, choć miał i przy tym nieco szczęścia, bo niewiele zabrakło a Konrad Jałocha odbiłby ten strzał.Raków Częstochowa – GKS 1962 Jastrzębie-Zdrój 2:2Po pewnej wygranej w pierwszej kolejce 3:0 nad Puszczą Niepołomice o drużynie z Częstochowy zaczęto mówić jako jednym z faworytów rozgrywek. Faworyci jednak też tracą punkty i tak było w tym przypadku, choć nic tego nie zapowiadało, bo już w pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Maciej Domański. Ambitny beniaminek z Jastrzębia kontakt złapał już minutę po stracie bramki, za sprawą trafienia Patryka Skóreckiego. Wytrwałość i konsekwencja beniaminka została nagrodzona trzy minuty przed końcem spotkania – gola na 2:2 zdobył Piotr Pacholski.Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 1:0Ile znaczą przedmeczowe opinie i typy pokazał mecz kończący 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Puszcza, która w poprzedniej kolejce przegrała z Rakowem 0:3, mierzyła się ze Stalą Mielec, która przed tygodniem wypunktowała Garbarnię Kraków. Wbrew wszelkim przewidywaniom trzy punkty zostały w Niepołomicach, a bramkę zdobył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Konrad Stępień.TABELA FORTUNA 1 LIGI