25.03.2018

[IV liga]: TSP II - Dąb Gaszowice 3:1

Drugi zespół Podbeskidzia odniósł drugie kolejne zwycięstwo i pnie się w górę tabeli czwartoligowych rozgrywek.Waga pojedynku z zespołem Dębu Gaszowice była spora, poniewa obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli i zwycięzca stawał przed szansą na odskoczenie w górne rejony tabeli, a pokonany na dłużej musiał zadomowić się w jej środkowej części.
Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, który zupełnie nie zadowalał podopiecznych Piotra Bugusza, a gdy w 42 minucie bramkę dla gości zdobył Wieczorek, sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Na szczęście Górale odpowiedzieli jeszcze przed przerwą - w 44 minucie strzałem głową wyrównał Szymon Królak. I znów stan remisowy utrzymywał się przez długie minuty drugiej połowy. Tym razem jednak gospodarze nie pozwolili rywalom na ponowne objęcie prowadzenia i piłka wpadała już tylko do bramki zespołu z Gaszowic, co nie znaczy, że strzelali tylko Górale - w 79 minucie Kacper Gach wyprowadził TSP II na zwycięską ścieżkę, a wynik na 3:1 ustalił samobójczym trafieniem Wojciech Orzeł, ale  było to już w ostatniej minucie gry i wygrana bielszczan była niezagrożona.Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Dąb Gaszowice 3:1 (1:1)Bramki: 44' Królak, 79' Gach, 90' Orzeł (sam.) - 42' WieczorekPodbeskidzie II: Lech - Sobczak, Gibas,Jaworski, Koszela, Stanclik (90' Kręcichwost), Walkiewicz, Podgórski, Matuszczyk, Królak (63' Gutowski), Gach (82' Smolarz)Trener: Piotr Bogusz