29.08.2017

[Nice I Liga]: Kolejka remisów

Tylko w dwóch meczach 6. kolejki Nice 1 Ligi zapadły rozstrzygnięcia, zdecydowana większość z nich zakończyła się remisem.Jedynymi wygranymi w 6. kolejce były drużyny Chojniczanki Chojnice oraz beniaminek z Niepołomic, który dwiema bramkami w drugiej połowie wyszedł na prowadzenie w meczu z Wigrami i ostatecznie gracze Puszczy dopilnowali aby trzy punkty w Niepołomicach pozostały.Natomiast jeżeli o meczu Górali w Tychach mówiono, że było to szalone spotkanie, to cóż powiedzieć o pojedynku Chojniczanki z Ruchem? Podopieczni Krzysztofa Brede zwyciężyli 4:3, a za próbkę emocji z chojnickiego stadionu niech starczy, że trzy bramki padły w doliczonym czasie gry, Chojniczanka nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, a jeszcze na 25 minut przed końcem meczu to Ruch prowadził 1:0...Rzuty karne to nie był mocny punkt ligowców w zakończonej kolejce z sześciu podyktowanych jedenastek tylko dwie zostały zamienione na bramki. Nie pomylił się Grzegorz Lech ze Stomilu Olsztyn, który dał swojej drużynie wyrównanie w Grudziądzu (wcześniej Kowal trafił dla Olimpii), ale to gospodarze mieli szansę z „wapna” zdobyć zwycięską bramkę – na ich nieszczęście pomylił się Marcin Kaczmarek i mecz zakończył się remisem.Karnego nie wykorzystał Janusz Surdykowski, snajper Drutex-Bytovii. To on w 15 minucie trafił na 1:0 w meczu z Górnikiem Łęczna, ale będzie sobie pluć w brodę po tym spotkaniu, bo najpierw nie wykorzystał rzutu karnego w 77 minucie, a następnie w 90 minucie Górnicy z Łęcznej doprowadzili do remisu. Końcówka meczu emocje przyniosła także w Katowicach – tam GKS przegrywał od 81 minuty z Odrą Opole, po bramce Marcina Wodeckiego, którego pamiętamy z gry w Podbeskidziu, katowiczanie zdołali jednak wyrównać po golu Tomasza Midzierskiego w 90 minucie.Strzelał też inny eks-Góral. Szymon Lewicki na dobre odnalazł się w Zagłębiu Sosnowiec, najpierw  zdobył zwycięską bramkę w meczu 3. kolejki z Pogonią Siedlce, a w ostatniej kolejce trafił dwa razy do bramki Rakowa Częstochowa. Bramki te dały do przerwy dwubramkowe prowadzenie Zagłębiu, ale w drugiej połowie sosnowiczanie roztrwonili ten dorobek i ostatecznie zremisowali 2:2Na prowadzeniu nadal drużyny z Dolnego Śląska: Chrobry Głogów tuż przed Miedzią Legnica. Przeciwległy biegun okupuje Ruch Chorzów, którego zdobycz punktowa nadal znajduje się poniżej zera, oraz Wigry Suwałki. Komplet wyników 6. kolejki Nice 1 Ligi:Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów 4:3 (0:0)Bramki: 67' Ryczkowski, 76' Grzelak, 83', 90' Bąk  - 53' Czajkowski, 90' Balicki, 90' ZawalGKS Tychy – Podbeskidzie B-B 3:3 (1:1)4' Fidziukiewicz, 83' Bogusławski, 90' Ćwielong – 45' Iliev, 63' Tomczyk, 69'  Łuszkiewicz (sam.)Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)13' Kowal – 20' (k) Grzegorz LechGórnik Łęczna – Drutex-Bytovia 1:1 (0:1)90' Wiech – 15' SurdykowskiPogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:1 (1:1) 45' Żytko – 5 (k) MachajPuszcza Niepołomice – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)63' Ryndak, 79' Domański – 59' RadeckiRaków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:2)57' Petrasek, 61' Wróbel – 28', 36' LewickiGKS Katowice – Odra Opole 1:1 (0:0)90' Midzierski – 81' Wodecki