[Nice I Liga]: Kolejka remisów

Tylko w dwóch meczach 6. kolejki Nice 1 Ligi zapadły rozstrzygnięcia, zdecydowana większość z nich zakończyła się remisem.

Jedynymi wygranymi w 6. kolejce były drużyny Chojniczanki Chojnice oraz beniaminek z Niepołomic, który dwiema bramkami w drugiej połowie wyszedł na prowadzenie w meczu z Wigrami i ostatecznie gracze Puszczy dopilnowali aby trzy punkty w Niepołomicach pozostały.
Natomiast jeżeli o meczu Górali w Tychach mówiono, że było to szalone spotkanie, to cóż powiedzieć o pojedynku Chojniczanki z Ruchem? Podopieczni Krzysztofa Brede zwyciężyli 4:3, a za próbkę emocji z chojnickiego stadionu niech starczy, że trzy bramki padły w doliczonym czasie gry, Chojniczanka nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, a jeszcze na 25 minut przed końcem meczu to Ruch prowadził 1:0...
Rzuty karne to nie był mocny punkt ligowców w zakończonej kolejce z sześciu podyktowanych jedenastek tylko dwie zostały zamienione na bramki. Nie pomylił się Grzegorz Lech ze Stomilu Olsztyn, który dał swojej drużynie wyrównanie w Grudziądzu (wcześniej Kowal trafił dla Olimpii), ale to gospodarze mieli szansę z „wapna” zdobyć zwycięską bramkę – na ich nieszczęście pomylił się Marcin Kaczmarek i mecz zakończył się remisem.
Karnego nie wykorzystał Janusz Surdykowski, snajper Drutex-Bytovii. To on w 15 minucie trafił na 1:0 w meczu z Górnikiem Łęczna, ale będzie sobie pluć w brodę po tym spotkaniu, bo najpierw nie wykorzystał rzutu karnego w 77 minucie, a następnie w 90 minucie Górnicy z Łęcznej doprowadzili do remisu. 
Końcówka meczu emocje przyniosła także w Katowicach – tam GKS przegrywał od 81 minuty z Odrą Opole, po bramce Marcina Wodeckiego, którego pamiętamy z gry w Podbeskidziu, katowiczanie zdołali jednak wyrównać po golu Tomasza Midzierskiego w 90 minucie.
Strzelał też inny eks-Góral. Szymon Lewicki na dobre odnalazł się w Zagłębiu Sosnowiec, najpierw  zdobył zwycięską bramkę w meczu 3. kolejki z Pogonią Siedlce, a w ostatniej kolejce trafił dwa razy do bramki Rakowa Częstochowa. Bramki te dały do przerwy dwubramkowe prowadzenie Zagłębiu, ale w drugiej połowie sosnowiczanie roztrwonili ten dorobek i ostatecznie zremisowali 2:2
Na prowadzeniu nadal drużyny z Dolnego Śląska: Chrobry Głogów tuż przed Miedzią Legnica. Przeciwległy biegun okupuje Ruch Chorzów, którego zdobycz punktowa nadal znajduje się poniżej zera, oraz Wigry Suwałki. 

Komplet wyników 6. kolejki Nice 1 Ligi:

Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów 4:3 (0:0)
Bramki: 67' Ryczkowski, 76' Grzelak, 83', 90' Bąk  - 53' Czajkowski, 90' Balicki, 90' Zawal
GKS Tychy – Podbeskidzie B-B 3:3 (1:1)
4' Fidziukiewicz, 83' Bogusławski, 90' Ćwielong – 45' Iliev, 63' Tomczyk, 69'  Łuszkiewicz (sam.)
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)
13' Kowal – 20' (k) Grzegorz Lech
Górnik Łęczna – Drutex-Bytovia 1:1 (0:1)
90' Wiech – 15' Surdykowski
Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:1 (1:1) 
45' Żytko – 5 (k) Machaj
Puszcza Niepołomice – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
63' Ryndak, 79' Domański – 59' Radecki
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:2)
57' Petrasek, 61' Wróbel – 28', 36' Lewicki
GKS Katowice – Odra Opole 1:1 (0:0)
90' Midzierski – 81' Wodecki
MENU