18.02.2017

[SPARING]: Podbeskidzie - Fotbal Trzyniec 4:1

Skuteczność w drugiej połowie zdecydowała o wysokim zwycięstwie Podbeskidzia w meczu kontrolnym z FK Fotbal Trzyniec.Początek meczu był wyrównany, ambitnie grający goście z Czech nie ustępowali Góralom, często sami atakując. Pierwszą groźną sytuację Podbeskidzie stworzyło sobie w 13 minucie, kiedy to Damian Chmiel podał do Michała Janoty, a ten huknął z 18 metrów prosto w poprzeczkę, piłka po od niej spadła tuż przed linią bramkową i wyszła w boisko, a Janota zebrał zasłużone brawa z ładny strzał. Choć Podbeskidzie było blisko zdobycia bramki, to do siatki trafili zawodnicy z Trzyńca. W 17 minucie goście szybko rozegrali piłkę w polu karnym TSP i strzałem z bliska zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu.Stracony gol nieco pobudził bielszczan, ale nadal nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji pod bramką rywali. Z dystansu strzelał Janota, ale bramkarz Trzyńca obronił, dośrodkowania z lewej, czy prawej strony nie trafiały do celu i przez dłuższy fragment gry, bielszczanie odbijali się od czeskiej defensywy. Przełamać ją udało się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Roberta Gumnego o piłkę walczył Lubos Kolar, obrońcy powstrzymali go, ale wtedy futbolówkę przejął, najaktywniejszy w barwach Podbeskidzia, Janota, który wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka trafił do siatki. Remis do przerwy nie zadowalał kibiców zebranych wokół boiska czechowickiego MOSiR-u, którzy oczekiwali więcej bramek i akcji ofensywnych. Już pierwsze minuty po wznowieniu gry, zaspokoiły ich apetyt. Trzy minuty po przerwie, wprowadzony na drugą połowę Szymon Lewicki mocno wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie ręką zatrzymał ją jeden z czeskich obrońców. Jedenastkę pewnie wykonał inny rezerwowy w dzisiejszym meczu - Tomasz Podgórski. Od celnego strzału nie minęła nawet jedna minuta, gdy rajd lewą stroną Pawła Moskwika zakończył się dośrodkowaniem i  skutecznym uderzeniem Lubosa Kolara, po którym mieliśmy już 3:1. Mecz praktycznie był rozstrzygnięty, ale Podbeskidzie nie rezygnowało z kolejnych akcji ofensywne. W 66 minucie Górale dopięli swego, ponownie Moskwik asystował a czwartego gola dla Podbeskidzia zdobył Szymon Lewicki. Taki wynik odebrał gościom ochotę do gry i Podbeskidzie konstruowało kolejne ataki. Jeszcze w końcówce meczu groźnie uderzali Michał Janota i Tomasz Podgórski, ale bramkarz Fotbal Trzyniec nie dał się pokonać już ani razu i mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem Podbeskidzia 4:1.Podbeskidzie Bielsko-Biała - FK Fotbal Trzyniec 4:1 (1:1)Bramki: 44' Janota, 49' Podgórski (karny), 49' Kolar, 66' Lewicki - 17'Podbeskidzie: Leszczyński - Gumny (73' Jaroch), Piacek (73' Gibas), Magiera, Moskwik - Chmiel (46' Podgórski), Kolar (73' Dolny), Hanzel, Janota, Sierpina (46' Sladek) - Demjan (46' Lewicki)