Pierwszoligowy rozkład jazdy

Wprawdzie 27 seria gier rusza w piątek, ale już dziś czekają nas kolejne emocje. Sprawdźcie rozkład jazdy na ten tydzień. 

Środa, 19 kwietnia - zaległe spotkanie 

Dziś zaległe spotkanie powinny rozegrać zespoły Sandecji Nowy Sącz i Stali Mielec. Powinny, bo warunki atmosferyczne już raz pokrzyżowały plany tym ekipom w Nowym Sączu i oby tym razem było inaczej, bo przecież pogoda w całym kraju nie rozpieszcza. Sandecja stoi przed wielką szansą, bo w przypadku wygranej wskoczy na pierwsze miejsce w tabeli. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo rywal mimo że plasuje się w połowie tabeli od pewnego czasu prezentuje się wyśmienicie. 

- - - 

Piątek, 21 kwietnia

Kolejkę rozpocznie spotkanie Miedzi Legnica ze Zniczem Pruszków i będzie bardzo ważne dla obydwu zespołów. Miedź walczy oczywiście o jak najszybsze odrobienie strat do miejsc premiowanych awansem, zaś Znicz ze względu na fakt, że powoli odjeżdżają mu rywale w walce o utrzymanie musi do upadłego walczyć o każdy punkt. 
Drugie piątkowe spotkanie będzie można zobaczyć na antenie Polsat Sport. W Zabrzu Górnik podejmie Wigry Suwałki i jeśli uda się mu wygrać przeskoczy zespół z Podlasia w tabeli. Obydwie ekipy wciąż myślą o awansie, więc wygrane w tego typu spotkaniach są istotne nie tylko w kwestii samej zdobyczy punktowej, ale też eliminacji bezpośredniego rywala. 

Miedź Legnica    -    Znicz Pruszków    21 kwietnia, 18:00
Górnik Zabrze    -    Wigry Suwałki    21 kwietnia, 20:45 - transmisja w POLSAT SPORT

- - - 

Sobota, 22 kwietnia

Dla nas najbardziej istotnym sobotnim spotkaniem będzie oczywiście starcie Górali w Puławach z Wisłą (o którym jak zwykle już wkrótce znajdziecie wiele ciekawych informacji), jednak z perspektywy układu tabeli na szczycie bardzo ciekawie zapowiada się starcie lidera z Sosnowca z czwartą Olimpią Grudziądz, która w razie wygranej może Zagłębie w tabeli przeskoczyć. Wicelider jedzie do Siedlec, gdzie czeka już na niego będąca w kryzysie Pogoń (trzy porażki z rzędu), GKS Katowice czeka ciężka przeprawa w Mielcu, a Sandecja u siebie podejmie Chrobrego Głogów. Bardzo ciekawie będzie również na dole tabeli. Kluczowym meczem dla spisującej się zdecydowanie poniżej oczekiwań Drutexu-Bytovii może być ten w Kluczborku. MKS stratę do bezpiecznego miejsca ma bardzo dużą, a też formą swych fanów na kolana nie powala. Dla zespołu z Bytowa będzie to chyba ostatni dzwonek. W ostatnim meczu kluczowym dla układu sił w dole tabeli GKS Tychy zmierzy się ze Stomilem Olsztyn, 


Olimpia Grudziądz    -    Zagłębie Sosnowiec    22 kwietnia, 19:00
MKS Kluczbork    -    Bytovia Bytów    22 kwietnia, 19:00
Sandecja Nowy Sącz    -    Chrobry Głogów    22 kwietnia, 17:00
Pogoń Siedlce    -    Chojniczanka Chojnice    22 kwietnia, 17:00
GKS Tychy    -    Stomil Olsztyn    22 kwietnia, 18:00
Stal Mielec    -    GKS Katowice    22 kwietnia, 17:45
Wisła Puławy    -    Podbeskidzie Bielsko-Biała    22 kwietnia, 20:00

MENU