20 lat minęło...

11 lipca 1997 roku powstał BBTS „Ceramed” Komorowice, klub od którego w linii prostej pochodzi dzisiejsze Podbeskidzie.


Datę walnego zebrania, na którym powołano do życia BBTS „Ceramed” uznaje się za oficjalną datę powstania Podbeskidzia, klub jednakowoż nie odcina się także od starszej historii i wcześniejszych klubów dających początek TSP.

Pod Klimczokiem w piłkę nożną grano już w 1907 roku kiedy powstał Bielitzer Fussball Klub – najstarszy z protoplastów Podbeskidzia. Przez wiele lat zmieniały się nazwy klubów oraz ich charakter, dokładnie tak, jak zmiennie przebiegały losy dwumiasta nad Białą. Różne źródła, z których wypłynęło obecne Podbeskidzie łączyły się kolejnymi fuzjami, aż do ostatniej właśnie w 1997 roku pomiędzy DKS-em Komorowice i BBTS-em „Włókniarz” Bielsko-Biała.

Podczas zebrania wyłoniono zarząd nowego klubu, na czele którego stanęli Marian Antonik jako prezes, Andrzej Wysogląd oraz Czesław Biskup jako viceprezesi, członkami zarządu zostali także Bogdan Kumorek i Alfred Jenkner.

BBTS „Ceramed” rozpoczął swoje występy od V ligi, ale błyskawiczne awanse pozwoliły już pięć lat później zadebiutować na zapleczu Ekstraklasy! 

 
Pierwszy herb klubu BBTS "Ceramed" Komorowice.

Największe sukcesy przyniósł sezon 2010/11, kiedy Podbeskidzie po raz pierwszy dotarło do 1/2 finału Pucharu Polski oraz awansowało do krajowej elity! Te niezapomniane emocje wychowały pokolenie kibiców TSP, którzy z rozrzewnieniem wracają do tych wydarzeń sprzed lat.

W trakcie dwudziestoletniej historii klubu aż pięć lat Górale spędzili na samym szczycie – w Ekstraklasie. Teraz, w jubileuszowym sezonie Podbeskidzie podejmie próbę powrotu na piłkarskie salony. Przez cały sezon Podbeskidziu towarzyszyć będzie szczególna oprawa wizualna: klubowy herb nawiązujący do rocznicy, dla kibiców wydana zostanie wyjątkowa seria klubowych upominków oraz szereg innych atrakcji, których informować będziemy już wkrótce.

MENU