26-latek do obrony

Były zawodnik m. in. Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice i Ruchu Chorzów dziś związał się z Góralami!

Paweł Oleksy to 26-letni zawodnik, który ma na swoim koncie 91 meczów w Ekstraklasie w powyżej wymienionych klubach. Tylko w ostatnim sezonie w Ruchu zaliczył 19 gier i zdobył dwie bramki. Dziś zawodnik rodem z dolnośląskiej Kamiennej Góry związał się z Podbeskidziem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Obecność Oleksego w kadrze Podbeskidzia zwiększy konkurencję na lewej stronie obrony, ponieważ to jest nominalna pozycja tego lewonożnego zawodnika. 

Tuż po podpisaniu kontraktu nowy Góral udzielił krótkiego wywiadu:

Stadion w Bielsku pewnie już poznałeś, bo kilka razy przyjeżdżałeś tu z innymi drużynami, pamiętasz jakiś szczególny mecz?

Rzeczywiście byłem tu już parę razy, czy jakiś mecz szczególnie zapamiętałem? Chyba ten ostatni kiedy Podbeskidzie zremisowało z Ruchem Chorzów, w Podbeskidziu grał wtedy Mateusz Szczepaniak. Graliśmy na siebie, bo on był ustawiony na prawym skrzydle, a jest to mój dobry znajomy, razem chodziliśmy do klasy, jeździliśmy na wszystkie młodzieżówki, więc znamy się już bardzo długo.

Mateusza już w Bielsku nie ma, ale kilku innych znajomych w Podbeskidziu na pewno spotkasz.

Tak, z Tomkiem Podgórskim spotkałem się jeszcze w Piaście Gliwice, z Łukaszem Hanzelem w Zagłębiu Lubin, potem z nimi dwoma wa Ruchu, z Łukaszem Sierpiną na krótko zetknąłem się w Polkowicach, z Pawłem Moskwikiem nigdy nie grałem w jednej drużynie, ale też jesteśmy dobrymi znajomymi. Na pewno nie wejdę do obcej mi szatni, tylko kilka znajomych twarzy na starcie już w  niej jest.

Wygląda na to, że właśnie z Pawłem będziesz rywalizował o miejsce w składzie, bo tak jak on jesteś lewym obrońcą

Tak się czasem zdarza. Jak się ma dużo znajomych to czasem przyjdzie moment, że trzeba rywalizować z kolegą. Wierzę, że to nie zmieni naszej relacji poza boiskiem, ale na treningach, czy na meczach obaj na pewno będziemy walczyć o swoje.

Spędziłeś sporo czasu w Ekstraklasie, tymczasem o pierwszej lidze mówi się, że to specyficzne rozgrywki – jesteś przygotowany na taką zmianę?

Myślę, że tak, zresztą w pierwszej lidze też mam już kilka meczów za sobą, choćby cały sezon w Zawiszy Bydgoszcz. Na pewno jest to bardzo wyrównana liga, ostatni sezon pokazał, że nie ma tu drużyny, która by potrafiła zdominować rozgrywki, ale liczę, że na koniec sezonu to Podbeskidzie znajdzie siew czołówce.

Dlaczego zdecydowałeś się na Podbeskidzie właśnie?

Wiem, że jest to stabilny klub z pewnymi aspiracjami. Jak wspominałem znam tu kilku zawodników i liczę na to, że razem stworzymy zespół gotowy do walki o najwyższe cele w obecnych rozgrywkach i że mój pobyt tu będzie dłuższy niż na jeden rok jak wstępnie zakłada umowa.

 

 

 

 

MENU