02.06.2016

Adam Mójta odchodzi z Podbeskidzia

Zarząd Podbeskidzia porozumiał się z Wisłą Kraków w sprawie transferu definitywnego obrońcy Górali.Po roku występów pod Klimczokiem z drużyną Podbeskidzia żegna się czołowy zawodnik poprzedniego sezonu Adam Mójta. Adam miał ważny jeszcze przez rok kontrakt z Podbeskidziem, ale znając jego potencjał nie chcieliśmy go zatrzymywać, tym bardziej, że po spadku z Ekstraklasy zespół będzie wymagał przebudowy i jest to dobry moment żeby sobie podziękować za współpracę - mówi prezes Tomasz Mikołajko - Propozycja jaką otrzymaliśmy z Wisły Kraków była bardzo dobra zarówno dla nas, jak i samego zawodnika.29-latek w barwach bielskiej drużyny zadebiutował w meczu pierwszej kolejki sezonu 2015/16 z Zagłębiem Lubin, a swoją pierwszą bramkę zdobył w Łęcznej, gdzie Podbeskidzie pokonało Górnika 2:1.
W całym sezonie Mójta wystąpił w 31 meczach, w których zdobył siedem bramek i dziewięciokrotnie asystował, przez co był najskuteczniejszym zawodnikiem Podbeskidzia w klasyfikacji kanadyjskiej uwzględniającej zarówno bramki jak i asysty.
Rajd lewym skrzydłem zakończony mocnym strzałem lub dośrodkowaniem stał się znakiem rozpoznawczym zawodnika z „15” na plecach, po którym obrońcy zawsze mieli spore problemy, a dwukrotnie po takim zagraniu rywale sami wpakowali piłkę do własnej bramki.W nadchodzącym sezonie Adam Mójta będzie występował w krakowskiej Wiśle. Dziękując mu za grę dla Podbeskidzia życzymy powodzenie w nowym klubie.Przypomnijmy sobie wszystkie trafienia Adama w barwach Podbeskidzia: 21 MINUTA MECZU Z GÓRNIKIEM ŁĘCZNA (10 KOLEJKA, 2:1 DLA TSP), GOL NA 1:1.
 75 MINUTA MECZU Z GÓRNIKIEM ZABRZE (13 KOLEJKA, 2:0 DLA TSP), GOL NA 2:0.  70 MINUTA MECZU Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK (14 KOLEJKA, 1:1) GOL, NA 1:1.  GOL SAMOBÓJCZY po zagraniu Mójty W MECZU Z LEGIĄ WARSZAWA (17 KOLEJKA, 2:2), GOL NA 2:1.  90 MINUTA, GOL SAMOBÓJCZY po zagraniu mójty W MECZU Z GÓRNIKIEM ŁĘCZNA (25 KOLEJKA, 2:0 DLA TSP) GOL NA 2:0. 76 MINUTA MECZU Z JAGIELLONIĄ (29 KOLEJKA, 3:0 DLA TSP), GOL NA 3:0.54 MINUTA MECZU Z TERMALICĄ BRUK-BET (30 KOLEJKA, 2:0 DLA TSP), GOL NA 1:0. 67 MINUTA MECZU ZE ŚLĄSKIEM WROCŁAW (33 KOLEJKA, 2:1 DLA ŚLĄSKA), GOL NA 2:1. 17 MINUTA MECZU Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK (34 KOLEJKA, WYGRANA JAGIELLONI 3:2), GOL NA 1:0.