Bielska Playarena najlepsza w Polsce!

Amatorskie rozgrywki piłkarskie w ramach ogólnopolskiego projektu Playarena, którym partnerujemy przewodzą w rankingu miast!

To spory sukces wszystkich zrzeszonych wokół tego bardzo wartościowego projektu, bo tak świetny wynik nie wziął się przecież znikąd. To efekt ciężkiej i systematycznej pracy przede wszystkim ambasadorów, którzy w ramach wolontariatu sprawują pieczę nad całymi rozgrywkami. Udział w Playarenie wziąć może niemal każdy - wystarczy trochę chęci i zapał do piłki nożnej. W ramach bielskich rozgrywek toczących się na boisku BBOSiR ze sztuczną nawierzchnią, które mieści się przy ulicy Słowackiego prowadzone są dwie ligi, wszystko jest klasyfikowane, a na koniec sezonu do ogólnopolskiego boju wyłaniane są najlepsze, amatorskie ekipy w mieście. A wszystko to dla świetnej zabawy i szerzenia zdrowego, a przede wszystkim sportowego stylu życia.

Ranking miast znajdziecie TUTAJ

To dla nas ogromny sukces i musi temu towarzyszyć ogromna radość. Nasza praca, często w olbrzymim nakładzie, nie na 100, ale na 200% przyniosła efekty. Pracujemy nad tym projektem charytatywnie, ale naprawdę każdy daje z siebie wszystko, bo najważniejsza jest pasja i rozwój. Zawodnicy, ambasadorzy, nasi partnerzy dają często fajne pomysły i pomagają tworzyć coś wyjątkowego. Dzięki temu Bielsko-Biała, nasze miasto jest na szczycie rankingu. Na laurach jednak nie osiądziemy, wciąż będziemy pracować, aby bielskie rozgrywki były coraz lepsze.

- skromnie podsumował Łukasz Bilewicz, który jest ojcem sukcesu bielskiej Playareny. To on, na początku w pojedynkę rozkręcił rozgrywki i struktury i wciąż jest ich głównym koordynatorem. W zeszłym sezonie został zresztą za to mocno doceniony otrzymując tytuł Ambasadora roku Playareny.

Zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu miast przypadło Bielsku-Białej już na przełomie 2017 i 2018 roku i wszystkim współtworzącym ten projekt życzymy, żeby ten wynik utrzymał się jak najdłużej. Także dlatego, że Playarena to nie tylko amatorska rywalizacja piłkarska. Nie tak dawno bielski oddział wspomógł swoich kolegów z Chorzowa przy organizacji turnieju charytatywnego dla chorej Vanessy, córki zawodnika jednej z tamtejszych ekip. My także dołożyliśmy do tego małą cegiełkę, przeznaczając na licytację koszulkę TSP z tego sezonu z podpisami wszystkich zawodników. Wkrótce rozpocznie się jej licytacja, o której na pewno Was poinformujemy.

Raz jeszcze wszystkim którzy tworzą bielski projekt ogromnie gratulujemy i życzymy Wam kolejnych sukcesów!

Rozgrywki śledzić możecie na portalu beskidzkapilka.pl, który jest partnerem nie tylko Podbeskidzia, ale i bielskiej PA. Tam znajdziecie wyniki, tabelę i terminarz, a jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć jak wyglądają rozgrywki, to zapraszamy na stadion przy ulicy Słowackiego! 

 

 

MENU