Chmiel: Czekam z niecierpliwością

 

To może być bardzo duże wzmocnienie Podbeskidzia w nowej rundzie – wiosną trener Nocoń będzie mógł skorzystać z Damiana Chmiela.

Z obecnej drużyny jest najdłużej występującym w Podbeskidziu zawodnikiem, jednym z nielicznych, którzy pamiętają Ekstraklasę pod Klimczokiem. Damian Chmiel ubiegły rok w większości spędził na rehabilitacji po operacji stawu biodrowego, teraz z utęsknieniem czeka na wiosnę kiedy wreszcie będzie mógł zagrać w barwach TSP, a wielu wierzy, że jego powrót może być dużym wzmocnieniem dla drużyny.

Na to liczy również trener Adam Nocoń: Wszyscy wiemy, że Damian piłkarzem jest dobrym, pamiętamy jego postawę w poprzednich sezonach, jaki wpływ miał na drużynę, dlatego jeżeli tylko zdrowie będzie mu dopisywać to na pewno pomoże drużynie w dobrej grze i dobrych wynikach. Jest to wszechstronny zawodnik  i w okresie przygotowawczym zobaczymy, na jakiej pozycji będzie się najlepiej prezentował i gdzie będzie nam najbardziej potrzebny.

Dobrej myśli przed powrotem na boisko jest zawodnik: Solidnie przepracowałem ostatnie miesiące, już w końcówce rundy jesiennej trenowałem z drużyną, w okresie roztrenowania w grudniu również, więc ubiegły rok zakończyłem trenując już normalnie, z pełnym obciążeniem. Przede mną okres przygotowawczy, ważne żeby zdrowie dopisywało i żebym mógł się przygotować jak najlepiej, bo to jest najważniejszy czas przed rozgrywkami.

Ostatni mecz Chmiel rozegrał w marcu 2017 roku ze Stomilem Olsztyn, teraz nie może doczekać się starcia z tym samym rywalem, to od meczu ze Stomilem rozpocznie się dla Podbeskidzia runda wiosenna - Oczywiście, brakowało tej adrenaliny, emocji związanych z meczem, bo treningi nie zastąpią samego meczu, więc ja już czekam z niecierpliwością na początek meczów ligowych.

Damian może mieć duży wpływ na postawę drużyny nie tylko na boisku, ale także, z racji dużego doświadczenia, na atmosferę w szatni: Jestem tutaj bardzo długo, z obecnej drużyny najlepiej znam klimat tego klubu i miasta, dlatego będę się starał wykorzystać swoje doświadczenie żeby pomóc drużynie.

MENU