25.05.2017

Derby dla Podbeskidzia!

W zaległym meczu I ligi wojewódzkiej juniorzy Podbeskidzia pokonali rówieśników z Rekordu i na trzy kolejki przed końcem umocnili się na fotelu lidera.O wadze tego spotkanie świadczyła pozycja w tabeli obu drużyn przed meczem: Podbeskidzie prowadziło z trzema punktami przewagi nad Ruchem Chorzów, a BTS Rekord zajmował trzecią pozycję, którą mocno atakuje drużyna Tyskiego Sportu. I jedni, i drudzy bardzo chciali zwyciężyć - Podbeskidzie wygrywając praktycznie zapewniłoby sobie zwycięstwo w lidze, Rekordowi zależało na utrzymaniu miejsca na podium.To goście z Cygańskiego Lasu zaczęli mecz lepiej: już w 11 minucie rzut karny wykorzystał Franusik i Rekord objął prowadzenie. Nie cieszył się z niego zbyt długo - 120 sekund później mieliśmy już 1:1, a bramkę strzelił niezawodny Damian Oczko. Taki rezultat utrzymał się do przerwyi długo po niej. Szalę zwycięstwa na rzecz Górali przechylił Filip Matuszczyk w 73 minucie. Do końca rozgrywek pozostały trzy mecze, Podbeskidzie po dzisiejszej wygranej zwiększyło przewagę nad Ruchem do sześciu punktów. To oznacza, że przy korzystnych wynikach już w najbliższej kolejce, kiedy Górale zagrają z MOSiR-em Jastrzębie Zdrój, a Ruch Chorzów stoczy derbowy pojedynek ze Stadionem Śląskim, bielszczanie mogą zapewnić sobie końcowy triumf w lidze.Jeżeli tak się nie stanie to szalenie ważny będzie mecz odbędzie się 4 czerwca w Chorzowie - prowadząca dwójka rozegra mecz na szczycie. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1)Bramki: 13' Oczko, 73' Matuszczyk - 11' (k.) M. FranusikTS Podbeskidzie: Felsch - Gutowski, Sobczak, Powała, Kryger, Możdżonek - Gach, Smolarz (46' Bury), Matuszczyk, Oczko (90' Bukowczan) - Królak (68' Stanclik) Harmonogram gier juniorów Podbeskidzia do końca sezonu: 28 maj, godz. 11:00 TS Podbeskidzie - MOSiR Jastrzębie Zdrój4 czerwca, godz. 11:00 Ruch Chorzów S.A. - TS Podbeskidzie7 czerwca, godz. 18:00 TS Podbeskidzie - MSPN Górnik ZabrzeTABELA ROZGRYWEK